DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Atak kolejinden TEOG sınavında iki Türkiye birincisi

26-27 Kasım 2014 tarihinde yapılan 8.sınıf Ortak Sınavları olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olan Mardin Özel Safiye Beşir Atak Koleji, öğrencilerinden Yusuf Öter, Yusuf Kenan Ekin tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atak kolejinden TEOG sınavında iki Türkiye birincisi

Sınav sonuçları açıklanması ile birlikte TEOG sınavından tam puan alarak Türkiye birincisi olan Yusuf Öter, Yusuf Kenan Ekin Mardin’in gururu oldu.
TEOG sınav sonuçlanması ardından Türkiye genelinde Atak kolejinde okuyan 2 öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu belirten Atak Koleji İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Boz, ortalama puanda da güzel bir başarı elde edildiğini söyledi.
Türkiye birincisi olan Yusuf Öter, Yusuf Kenan Ekin’in yanında 120 soruda sadece 1 yanlış yapan 5 öğrenci de Türkiye derecesi elde ettiğini belirten Boz,” Mardin’in Eğitim-Öğretimde gururu olan Atak Koleji, gecen yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye birincileri çıkartarak Mardin ilimize gurur yaşatmaya devam etti. Bu başarı sayesinde öğrencilerimiz ailelerini ve öğretmenlerine haklı bir sevinç yaşattı.”dedi
Sanat, spor, kültür, müzik birçok faaliyette adından söz ettiren Atak Koleji, öğretim konusunda Mardin’den Türkiye’ye ses verdiğini ifade eden Boz,” Geçen sene de hem TEOG da hem LYS de üstün başarılar sergileyen Atak Koleji bu sene de başarılarına artırarak devam ediyor. Mardin’imizin zeki evlatlarını bizlere emanet eden halkımıza böyle bir başarı yaşatmaktan son derece sevinç duymaktayız. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, bu başarıların artarak devam edeceğine inanıyorum.” Şeklinde konuştu