DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Ayaydın’ın ailesi cenazeyi kabul etmiyor

İstanbul Esenler Otogarı’nda Mardin’den gelen otobüsten iner inmez bıçaklı saldırı sonucu öldürülen TIR şoförü Hamdullah Ayaydın’ın(25) ailesi cenazenin Kızıltepe ilçesine getirilmesini istemiyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ayaydın’ın ailesi cenazeyi kabul etmiyor

İstanbul Esenler Otogarı’nda Mardin’den gelen otobüsten iner inmez bıçaklı saldırıya uğrayarak öldürülen Hamdullah Ayaydın ve yanında bulunan baldızı C.İ.(19) ile ilgili ilginç iddialar ortaya atıldı. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde TIR şoförü olan 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın, 2 yıl önce yine Mardin’in Mazıdağı ilçesi Kocakent köyünde M.İ. ile evlendi. Bu evliliklerinden 1 yaşında bir kızı oldu.
İddialara göre Hamdullah Ayaydın, geçen Cuma akşamı çocuğunu da yanına alarak Kocakent köyündeki kayınpederi Sabri İ.’nin evini ziyaret etti. Evde gece geç saatlere kadar oturan Hamdullah Ayaydın, daha sonra Kızıltepe’deki evine dönerken araç kullanacağı için çocuğu ile ilgilenmesi ve eşine yardımcı olması için baldızı C.’nin de kendisi ile gelmesini istedi. Kayınpederinin izin vermesi ile Kızıltepe’ye dönen Hamdullah Ayaydın, evinin önünde 1 yaşındaki kızını eşi M.A.’ya bırakarak, baldızı C.İ. ile başka bir yere gitti.
Sabah saatlerinde Mazıdağı’ndaki ailesiyle telefonla konuşan M.A., kız kardeşinin de gece Kızıltepe’ye getirildiğini öğrenince kocasını buldu. Kendisine engel olmak isteyen eşi M.A.’yı hastanelik eden Hamdullah Ayaydın, baldızı ile önce Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine, buradan da otobüsle İstanbul’a gitti.
Olayı duyan aileler, İstanbul’daki yakınlarını arayarak durumu bildirdi. Yakınları, Esenler’de otobüsten inen Hamdullah Ayaydın ve baldızına bıçaklı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda Ayaydın hayatını kaybetti, baldızı C.İ. ise ağır yaralandı.
Hamdullah Ayaydın’ın ailesinin, bu olaydan sonra cenazeyi Kızıltepe’ye istemediklerini ve taziye kabul etmeyeceklerini yakınlarına söyledikleri belirtildi. Ayaydın’ın cenazesinin dayılarının bulunduğu Diyarbakır’da defnedilebileceği kaydedildi. Konu ile ilgili Mardin Emniyet Müdürlüğünün açıklama yapması bekleniyor.

 

(CİHAN)