DOLAR32,2002% -0.02
EURO35,0175% -0.02
STERLIN40,9419% 0.07
FRANG35,4043% -0.01
ALTIN2.521,65% 0,84
BITCOIN68.356,002.41
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Babalar masa tenisinde yarıştı

Mardin Özel Safiye Beşir Atak Koleji’nin ‘Baba Büyüksün’ sloganıyla düzenlediği 6.cı masa tenisi turnuvası büyük ilgi gördü.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Babalar masa tenisinde yarıştı

Geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 6.cisi yapılan masa tenisi turnuvasında velilerin kendi aralarında yapmış oldukları maçlar ilgiyle takip edildi. Eğitimde gösterdiği başarıların yanı sıra sosyal aktivitelerde de adından söz ettirmeye başlayan Özel Safiye Beşir Atak Koleji’nin masa tenisi turnuvasına 44 öğrenci velisi katıldı. Çekişmeli geçen turnuvada öğrenci velilerinden birinciliği Aziz Karaozan, ikinciliği Ergün Koç, üçüncülüğü ise Mesut Karaozan oldu.

Ödül töreninde konuşan Özel Safiye Beşir Atak Koleji İlköğretim Müdürü Erdal Boz, turnuvanın veliler arası diyaloğu geliştirmek ve okul-veli birlikteliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Atak koleji Mardin’de eğitim yönünden kendini ispatladığını belirten Atak Koleji İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Boz,” Artık velilerle de diyaloğu artırarak öğrencilerin eğitim kalitelerini daha da yükseltmeyi amaçlıyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda da velilerimizin katılımlarıyla etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Kolejimiz eğitim yuvası yanında her türlü sosyal ve sportif aktivitelere de önem veriyoruz. Farklı dinlerin ve dillerin yaşadığı hoşgörü kenti Mardin’de bu tür etkinlikler birlik ve beraberliğimizi daha da arttırıyor. Buradaki turnuvada katılımın fazla olması bizleri sevindirdi. Yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren velilerimize kupa plaket verdik.” dedi.

Öğrenci velisi Aziz Karaozan ise etkinliğin hem sportif hem de öğretmenlerle velilerin kaynaşması açısından önemli bir aktivite olduğunu söyledi. Karaozan, ”Eğitimde bölgede göstermiş olduğu başarıların ardından sosyal aktivitelerde de halkı bütünleştirici görevi üstlenen Atak koleji önemli bir misyon edinmiştir. Mardin’in ve bölge halkına önemli hizmetler sunan Atak kolejinin düzenlemiş olduğu masa tenisi turnuvasına katılan her veli burada samimi bir ortamda mücadelesini verdi. Bu organizasyonu düzenleyen Atak kolejine teşekkür ediyorum.“ şeklinde konuştu.