DOLAR31,0917% 0.33
EURO33,6839% 0.12
STERLIN39,4117% 0.13
FRANG35,2870% 0.21
ALTIN2.020,27% 0,16
BITCOIN1.603.477-0.978

Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’e geliyor

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonuna bağlı Gençlik Kulüpleri Federasyonunun düzenlediği “Gençlik Buluşmaları” programı kapsamında yılın roman yazarı hukukçu Bahadır Yenişehirlioğlu yarın Mardin’e geliyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’e geliyor

Program ile ilgili açıklama yapan Gençlik Kulüpleri Federasyonu Mardin İl Başkanı İslam Kip, Gazetemize yaptığı ziyarette, Konfederasyonun Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 federasyon halinde gençliğe fırsatlar sunmaya devam edeceğini bildirdi.

Başkan Kip, “Bu kapsamda Bahadır Yenişehirlioğlu hocamızı Mardin gençliği ile “Gençlik ve İdealizm” konulu söyleşi ve imza günü programı ile Mardin’imizde ağırlıyacağız. Programdan sonra ise Bahadır hocamızın imzalı kitaplarını okurları ile ücretsiz buluşturacağız. Bu etkinlik için bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Mustafa Taşkesen olmak üzere Başsavcımız Mehmet Özel ve sayın müftümüz Dursun Ali Coşkun’a teşekkür ediyoruz”.dedi.

Programın Mardin’deki gençlere  faydalı olacağını, Mardin’de yapılacak çalışmaların, il ve ilçelerdeki yapılaşmanın en kısa zamanda hayata geçirileceğini dile getirdi. Mardin için gecesini gündüzüne katan TGKK Mardin İl Temsilciliği yine, yeni planlarla yollarını devam edeceklerinin sinyallerini verdi.

Başkan Kip konfederasyon olarak,  amaçlarının gençliğin zararlı alışkanlıklardan uzak tutularak sağlığının korunması, suça itilen gençlerin topluma kazandırılması, bedensel engelli gençlere hizmet götürülmesi, çalışan gençliğin sorunlarının çözülmesi, çalışmayan gençliğin sorunlarının çözülmesi, gençliğin serbest zamanlarının değerlendirilmesi, yüksek öğretim gençliğinin sorunlarının çözülmesi, gençlerin ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek topluma kazandırılması,  kendilerini toplumda ifade edebilmeleri ve haklarını koruyabilmelerini sağlamak,  milli kültür değerlerine saygılı ve bilgili yetiştirmek,  fert -toplum meselelerini tanıma ve çözüm arama alışkanlığı kazandırmak, gençlerin el becerileri ve zihni çalışmasını birleştirerek çok yönlü gelişmesini sağlamak, gençlerin boş zamanlarını; kendisine, ailesine ve topluma yararlı işlerle değerlendirmelerini sağlamak olarak Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu ile ilgili kısa bilgiler verdi.

Başkan İslam Kip, 27 Aralık 2014 Cumartesi günü  Saat 18.30 Mardin Müftülüğü konferans salonunda yapılacak olan söyleşimize tüm Mardinlileri bekliyoruz dedi.

 

YORUM YAP