DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Başbakandan önce hediyeleri geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8 Mart’ta bir dizi temaslarda bulunacağı Mardin’deki ilk ve ortaöğretim öğrencilerine mektup ve kitap gönderdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başbakandan önce hediyeleri geldi

Başbakan Davutoğlu, 8 Mart Pazar günü Dünya Kadınlar Gününü kutlamak ve GAP ile ilgili yeni eylem planını açıklamak üzere gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Mardin’deki öğrencileri sevindirdi.
İçerisinde öğrencilere hitaben yazdığı mektupların yer aldığı roman ve boyama kitaplarından oluşan 700 kitap 2 okulda öğrencilere dağıtıldı.
Mardin Valiliği üzerinden gönderilen Roman, Hikaye ve Boyama kitapları 2. , 3. , 4. , 6., 7. ve 8. sınıflara dağıtıldı.
Mardin Suphiye Bölünmez Orta okulunda okuyan öğrenciler, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gönderdiği Kitapları alırken memnuniyetlerini dile getirdi.
Okul müdürü Eşref Cihan, “ Proje 8 mart Dünya Kadınlar Günü, Sayın Başbakanımızın İlimize Yapacağı ziyaret öncesi ilimizde bulunan öğrencilerimize kitap olarak hediye anlamında sunduğu bir katkıdır. Biz bu kitapları Başbakanımızın gelişinden önce ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile tespit ettiğimiz okullarda dağıtımını sağlamız olacağız”.
Öğrenci Berfin Çiftsüren, “Çok mutlu oldum keşke bizim eve gelse. Çok mutlu oldum onu çok seviyorum. Bizim için çok emek veriyor herkes için onu çok seviyoruz”.
Öğrenci Beyzanur Isılgan, “Böyle bir şeyi beklemiyordum çok mutlu oldum. Ama keşke o gelip bize dağıtsaydı daha çok mutlu olurdum. Onları çok seviyoruz bizim için çok emek sarf ediyorlar teşekkür ediyoruz”.

Vehap Erdoğan