DOLAR31,0869% 0.31
EURO33,6992% 0.15
STERLIN39,4332% 0.18
FRANG35,2819% 0.19
ALTIN2.018,64% 0,08
BITCOIN1.596.707-1.759
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Dündar: Tarımda Elektirik enerjisi’de desteklenmelidir

Başbakan Tekirdağ’da açıkladığı çiftçilere desteklerin artırılması açıklaması ZMO Mardin il temsilciliği tarafından olumlu karşılandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dündar: Tarımda Elektirik enerjisi’de desteklenmelidir

Yapılan açıklamada bazı ürün ve girdi desteklerinin %50 Oranında arttırılması kararının üretime olumlu yansımasının beklendiği vurgulandı.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan ZMO Mardin İl Temsilcisi Mehmet Ali Dündar üreticilerin her alanda daha fazla desteklenmesi gerektiğini söyledi. Dündar ‘’ Bilindiği gibi Tarımsal üretim sübvansiyon olmadan gelişemez. Bu nokta tarımın ve üreticinin güçlendirilmesi, gerekli desteklerin sağlanması ile mümkündür. Ülkemizde tarım destekleri son yıllarda artarak devam etmektedir. Yeni düzenleme ile Alternatif ürünler, kapama meyve bahçeleri ile mazot ve gübre desteğine önemli bir artış sağlanacaktır. Destek oranlarının artışı üreticilerimizi rahatlatacak bir sonuç doğuracaktır.
Bunun yanında bir Bölgemizde büyük bir sorun teşkil eden elektrik sorununa da bir destek programı olmalıdır. Tarımsal üretimde pahalı elektrik enerjisi kullanan üreticilerimiz büyük sıkıntı içerisindedir. Sulama kuyularının kullandığı enerji içinde hükümetimizin bir sübvansiyon politikası geliştirmesi gerekir diye düşünüyoruz’ ’dedi.