DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Eğitim neferi olarak yine Mardin’e geldi

Mardin merkez, Midyat ve Ömerli ilçelerinde 26 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapmış olan Samsun’lu Emekli Öğretmen Necmi Karataş yıllar sonra eğitim neferi olarak yine Mardin’e geldi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eğitim neferi olarak yine Mardin’e geldi

Hayırsever işadamı Merit Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Zafer Karataş’ın babası olan emekli öğretmen Necmi Karataş, yıllar önce görev yaptığı Mardin’e gelerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 adet araç hibe etti.
Hibe edilen araçlarla ilgili olarak düzenlenen protokolün imza töreninde Vali Mustafa Taşkesen, ömrünü eğitime adayan Karataş’ın yaptığı katkının çok anlamlı olduğunu, bu davranışın Ülkemiz insanının vefakar, samimi ve hayırsever yönünün bir göstergesi olduğunu belirtti ve Emekli Öğretmen Karataş’a ve değerli ailesine teşekkür ederek günün anısına Mardin figürlü bir plaket takdim etti.
Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karataş Ailesinin bireyleri ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Sait Kerimoğlu’nun da katıldığı imza töreninde Kuntoğlu, hibe edilen araçlardan üç tanesinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde kullanılacağını ve Hayırsever Emekli Öğretmen Necmi Karataş’ın adının bir okula verileceğini söyleyerek Karataş ailesine teşekkür etti.
Hibe edilen araçlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen bir törenle teslim edildi.