DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Eğitime katkı yapmaya devam edeceğim’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Eğitime katkı yapmaya devam edeceğim’

Mardin’den bağımsız milletvekili adayı olan İşadamı Şakir Nuhoğlu, yaptığı hayır işleri, eğitim ve diyanete yaptığı yatırımlarla tanınıyor. Nuhoğlu Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yaptırdığı İlahiyat Fakültesinin yanında Hukuk Fakültesi yaptırmak istediğini ancak engellendiğini söyledi.
Mardin’in Kabala Beldesinde Belediye Başkanlığını yapan işadamı Şakir Nuhoğlu, çok sayıda sektördeki başarılı işler yaptığını ifade etti. Mardin’de kazandığını Mardin’de yatırıma dönüştürdüğünü hatırlatan işadamı Nuhoğlu “Madencilik sektöründeki iş ağına Nuhoğlu Kireç Fabrikasını ekledim. İş hayatımın her döneminde Mardin’de istihdam kapasitesini artırma motivasyonuyla hareket ettim. Yatırımlarımda çevre duyarlılığını her zaman ön planda tuttum. Turizm sektörünün Mardin için önemini, yönetim kurulu başkanlığını yaptığım Nuhoğlu Mar-San şirketinin bünyesine otelcilik faaliyetlerini ekledim.” Dedi.

Eğitim bölge için hayati önem taşıyor
Mardin’in eğitim profilinin yükselmesi için her şeyi devletten beklememesi gerektiğine vurgu yapan işadamı Nuhoğlu, eğitimin bölgenin geleceği adına hayati önem taşıdığını söyledi. Nuhoğlu “Bütün kötülüklerin anası cehalettir. Cehaleti ortadan kaldırmanın yolu ise eğitimden geçer. Bu bakımdan Şakir Nuhoğlu İlköğretim Okulu, Şakir-Süreyya Nuhoğlu Çok Programlı Lisesi, Gazi-Behiye Nuhoğlu İlköğretim Okulu, Şakir Nuhoğlu İmam-Hatip Lisesi, Şakir Nuhoğlu Fen Lisesi ve Mehmet Akif Nuhoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi olmak üzere toplam altı ilk-ortaöğretim kurumunu kendi imkanlarım ile yaptırıp Mardin’e kazandırdım. Bu durum aynı zamanda Mardin’de yaşayan zenginlere de örnek teşkil etmiştir. Ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesi’ne modern bir İlahiyat Fakültesi binası yaptırarak yüksek öğretim anlamında da Mardin’in misyonunu ihmal etmedim. En büyük hayalim Artuklu Üniversitesine bir Hukuk Fakültesi Binası kazandırmaktı. Bunu yüksek sesle dillendirdim. Bazılarının hoşuna gitmemiş olacak ki engellediler.” Şeklinde konuştu.
Ak Parti Genel Merkezi, Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile bir sorunun olmadığını, bilhassa saygı duyduğunu belirten Nuhoğlu “ Eğitimde ve sosyal sorumluluk projelerine yaptığım katkıdan dolayı, geçmişte, 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve Dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül aldım. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Sayın Erdoğan’ı var gücümle destekledim. Ak Parti’nin yerelindeki yönetiminde sıkıntılar var. Artuklu Üniversitesine kazandırmak istediğim Hukuk Fakültesinin yereldeki baskıdan engellendiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Mardin Karayolları Parkı içerisinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir mitinginde Şakir Nuhoğlu’dan cami sözü almıştı. Bölgenin en büyük camisini yaptırmayı kabul eden Şakir Nuhoğlu o dönemin İl Müftüsü, Belediye Başkanı ve Ak Parti İl Teşkilatı tarafından engellendiğini ileri sürerek “Cami yapmamı bile kaldıramıyorlar. Tahammülleri yok” dedi.
Mardin’in ve Bölgenin kalkınması için işadamı olarak doğru bildiği yatırım ve hizmetleri sürdüreceğinin altını çizen Nuhoğlu, eğitime katkı yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.