DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GAP Eylem Planı sevinci

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı, bölgedeki iş çevresini sevindirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
GAP Eylem Planı sevinci

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Mardin’de açıklanan ve bölgede sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimin hızlandırılmasını ön gören yeni GAP Eylem Planı, sivil toplum kuruluşlarınca olumlu karşılandı.

“Plan, beklentilerimizi karşılıyor”
Mardin Sanayici İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Nasır Duyan, Başbakan Davutoğlu’nun GAP Eylem Planı’nı Mardin’de açıklamasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
GAP’taki yatırımların tamamlanması açısından bir önceki plana oranla daha fazla bütçenin ayrılmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Duyan, “Mardin’deki yatırımcılarımızın enerji, ulaşım ve sulama projelerini tamamlanması konusunda beklentisi vardı. Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı bu plan, beklentilerimizi karşılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Huzura katkı sunacak”
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap ise bir önceki plana oranla daha fazla bütçenin ayrıldığı yeni planın içeriğinin dolu olduğunu belirtti.
Birçok sektörü kapsayan planın bölgedeki vatandaşların yaşam kalitesini artıracağını dile getiren Kasap, “GAP Eylem Planı, çözüm süreciyle sağlanan huzura katkı sunacak. Çözüm süreciyle aynı anda uygulanacak plan, kısa zamanda bölgenin kalkınmasını sağlayacak” dedi.

“Bölgede kadın girişimci sayısı artacak”
Mardinli girişimci Deniz Beşenk de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde GAP Eylem Planı’nın açıklanmasının kadın olarak kendisini sevindirdiğini bildirdi.
Sulama projelerinin kısa sürede tamamlanmasının GAP’ta tarımsal üretim artışını sağlayacağına işaret eden Beşenk, şunları söyledi:
“Yatırımcının en çok aradığı huzur, güven ve istikrardır. Bunlar, çözüm süreciyle sağlandığı için bölgemize daha fazla yatırımcı gelecek. Girişimciler için gerekli sanayi altyapısı da eylem planıyla sağlanacak. Bunların gerçekleşmesi sanayileşmeyi sağlayacak. Çözüm süreci ve GAP Eylem Planı ile bölgede kadın girişimci sayısı artacak.”

selman AslanaçierTÜM YAZILARI

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış