DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Gazetecilerden Valiye hoş geldin ziyareti

Mardin Gazeteciler Cemiyeti Vali Ömer Faruk Koçak’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gazetecilerden Valiye hoş geldin ziyareti

Mardin Valiliğine atanan Vali Ömer Faruk Koçak’ı, Mardin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret etti. Valilik Makamında gazetecileri kabul eden Vali Koçak, ahlaki ve etik sınırları taşmayan tüm bilgileri halka duyurulmak üzere basın ile paylaşacağını söyledi.
Mardin Kadim Bir Şehirdir
Mardin’i çevre il’lerde görev yaptığı dönemlerde tanıdığını ifade eden Vali Koçak, tarihi ve kültürel değerlerin adeta tavan yaptığı bir İl’de valilik yapmanın hem zor hem de mutluluk verici olduğunu belirtti. Tarihi değerleri geleceğe taşımada, o ilde yaşayan vatandaşlar kadar o il’de görev yapan yöneticilere de görevler düştüğüne dikkat çeken Koçak” Daha önce bölgede görev yaptım. Şehirlerin ruhu olduğuna inanıyorum. Bölgede Şanlıurfa’da kaymakam olarak görev yaptım. Urfa’nın kucaklayıcı sıcak bir şehir olduğuna tanık olmuştum. Şimdi de Mardin’de aynı duyguları yaşıyorum. Mardin’e geldiğim gün kendimi burada doğmuş ve büyümüş hissettim.Yabancılığı ortadan kaldıran bir hava,bir sıcaklık var. Bu tür şehirlerin ruhu var ve bu ruh yöneticilere farklı bir sorumluluk yüklüyor.” Dedi.

Haberlerin Kamuoyunu Doğru Bilgilendirme Amaçlı Olması En İyisidir
Reklam boyutunda olan haberlere karşı hassas olunması gerektiğine vurgu yapan Vali Koçak, ahlaki ve etik sınırları aşmayan, başkalarını yaralamayan bilgiler dışında, her tülü bilginin kamuoyuna duyurulmasından yana olduğunu söyledi. Koçak “Haberlerin hizmete dönük, kamuoyunu doğru bilgilendirme amaçlı olması en iyisidir. Haberlerin reklam boyutuna taşınmaması, kişiden ziyade hizmetin ön plana çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Ahlaki ve etik sınırları taşmayan, kişilerin hayatında olumsuz etkiler yaratmayan, geleceğine zarar vermeyen her türlü bilgiyi paylaşmak ve kamuoyunun bilgisine sunmaktan yanayım. Hizmetlerin daha iyi ve yararlı olması için kamuoyunun bilgisine ve fikrilerine açık olması gerekir. Bu konularda basın mensuplarının desteğini bekliyorum” şeklinde konuştu.
Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Mardin’e atanan ve başarılı hizmetlere imza atan vali ve yöneticilerin kısa sürede, başka yerlere atanmasından halkın rahatsızlık duyduğunu ve tepki gösterdiğini söyledi.Çelik “Mardin tarihi ve kültürel değerleri ile bir dünya şehri, bir model şehir.Hizmet noktasında ve Mardin’in değerlerinin geleceğe taşınmasında basın olarak her zaman yanınızda olacağız. Yeni göreviniz hayırlı olsun” şeklinde konutu.