DOLAR32,2157% 0.03
EURO35,1120% 0.26
STERLIN41,0058% 0.15
FRANG35,4524% 0.13
ALTIN2.532,66% 1,28
BITCOIN67.037,28-0.168

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bünyesinde Mutlu Pencere Projesi başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bünyesinde Mutlu Pencere Projesi başladı
3 Mart Pazar Günü, İl Müdürü Beytullah Birlik’in açılış konuşmasıyla başlayan ve 8 hafta devam edecek proje Üniversite ve Lise öğrencilerinin yoğun katılımıyla coşkulu bir törenle başladı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, her zaman gençlerimizin gelişimi, faydalı ve verimli vakit geçirebilecekleri mekan ve aktiviteler hazırlamak ve bunlara gençlerimizin ulaşabilmesini sağlamak amacıyla çalıştıklarını, bu projenin de yoğun ve sürekli devam eden süreçte faaliyetlerinden bir tanesi olduğunu belirtti.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Şehidiye Genç Ofis’te, Üniversite öğrencileriyle Lise öğrencileri arasında koordinasyon kurularak, gençlerin Gençlik Merkezi ve bağlı kurumlarında maksimum düzeyde bilinirlilik sağlanması ve gençlerin bu kurumlardaki tüm imkanlardan faydalanmasının  amaçlandığı belirtildi.
Şehidiye Genç Ofis Gençlik Lideri
Projenin Mutlu  Pencere ismi gençlerimiz tarafından seçilen proje olduğunu belirten Haluk Gergin, “Mutlu pencerenin anlamı  gençlerimizin keşfedilmemiş potansiyellerini ortaya çıkarmak ve karanlıkta kalmış dünyalarına girerek aydınlık bir pencere açmaktır .
Projemizin amacı gençlerimize hayatın sadece ev, okul ve dershane ortamından ibaret olmadığını sağlamak ve yapacağımız aktivitelerle kendi yeteneklerini keşfetme ve kendilerine farkındalık katmalarını sağlamak ve Mardin gençlik merkezleri gibi sosyal mecralarda yer almalarını sağlayarak dünyalarını renklendirmek ve umut olmayı hedefliyoruz.
Projemizin açılışını 3 mart Pazar günü Mardin şehidiye genç ofiste gerçekleştirerek gençlerimizin okullarından dolayı hafta sonları olmak üzere  sekiz hafta boyunca devam edecektir. Projenin liderleri olan gönüllü üniversite öğrencilerimizle birlikte liseli gençlerimize abilik, ablalık, liderlik yaparak birlikte fotoğrafçılık, seramik, kendi aralarında voleybol, basketbol turnuvaları düzenleyerek takım ruhlu çalışmayı ve eğlenerek bedeni, zihni güçlendirerek öğrenmeyi ve düşündürmeyi sağlamak ayrıca gönüllülük aktivitelerimizde iyilik yapmalarını sağlayarak empati duygusunu onlara kazandırmayı sağlamayı amaçlıyoruz.  Gençlerimizle oluşturacağımız samimi ortamla birlikte onların ailelerini ziyaret etmeyi de planlıyoruz.  Çünkü yapacağımız açılış ve turnuvalarda ailelerin katılımını sağlayarak gençlerimizin yanlarında olup onlara destek ve gurur kaynağı olmalarını istiyoruz.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.
  
Rojda Ürküt (Stajyer)