DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Rıdvan FidanTÜM YAZILARI

“Hizmet için aday oldum”

Ak Parti İl Başkan Adayı İbrahim Sincar Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyet Binasında gazetecilerle sohbet eden Sincar, Gecemi gündüzüme katarak parti için çalıştım. Bu gün il başkanlığı görevine talip oldum. Bu benim doğal hakkım. Seçimlerde ve sonrasında parti için yaptığım çalışmaları herkes biliyor ve takdir ediyor.” Dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Hizmet için aday oldum”

AK Parti Mardin il başkanlığına şimdiye kadar 10 kişi aday oldu. İki ay önce adaylığını açıklayan İbrahim Sincar Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyet Binasında gazetecilerle sohbet eden Sincar , 3 yıldan beri AK Parti çatısı altında çeşitli kademelerde görev yaptığını, kimi zaman işini, kimi  zaman da ailesini  ihmal ettiğini söyledi.

Başkan adayı Sincar, ” Gecemi gündüzüme  katarak parti için çalıştım. Bu gün il başkanlığı görevine talip oldum. Bu benim doğal hakkım. Seçimlerde ve sonrasında parti için yaptığım çalışmaları herkes biliyor ve takdir ediyor.” Dedi.

Mardin AK Parti’de il başkanlığı için ilk belirlemelere göre 10 kişi müracaat etti. Ankara Milletvekili  ve İl Koordinatörü Nurdan San Mardin’e gelerek temayül yoklamasını gerçekleştirdiği belirtildi. AKP Mardin İl teşkilatında 3 yıldan beri aktif olarak görev yapan ve aralıklarla il başkan vekilliği yapan İbrahim Sincar, partide emeği olmayanların göreve talip olmalarını yadırgadığını söyledi.

EMEĞİ OLMAYANLARIN  GÖREVE TALİP OLMALARI GARİP

Partiye hizmeti  ve emeği olmayanların aday olmasından rahatsızlık duyduğunu ifade eden Sincar, “Biz bu parti için canımız ortaya koyduk.Çalıştık çabaladık. Adaylar arasında partiye hiç hizmeti olmayan,emeği geçmeyen  bazı arkadaşların isimlerini görünce garipsedim. Bütün adaylara saygım sonsuz. Bu bir yarıştır, hak eden,il teşkilatının ve genel merkezin takdirini toplayan il başkanı olsun.” Diye konuştu.

YİNE PARTİMDE HİZMET EDECEĞİM

Seçilmemesi durumunda da AK Parti çatısı altında hizmet etmeye devam edeceğini vurgulayan Sincar,  “Seçilsem hedeflerim büyük olacak. Önümüzdeki seçimlerde 4 milletvekilliği için  çaba harcayacağız,mücadele edeceğiz. Seçilmesem de partime hizmet vermeye devam edeceğim.Biz bu davaya inandık.Makam için,mevki için davamızdan vazgeçmeyiz.” Şeklinde özlerini sürdürdü.

Ankara Milletvekili ve İl Koordinatörü Nurdan San denetiminde  yapılan temayül yoklamasına,Belediye Encümen Üyeleri,Gençlik Kolları ev Kadın Kollarından yaklaşık 250 kişinin oy kullandığını söyleyen Sincar  “Temayül yoklamasında  dava arkadaşlarımın beni desteklediğine inanıyorum.Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Temayül yoklamasında  diğer adaylara fark atacağımı  tahmin ediyorum. Çünkü beraber çalıştığım arkadaşlarım aday olmamı istedi.” Şeklinde konuştu.

Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Mehmet Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri,bütün siyasi partilere ve adaylara eşit mesafede durduklarını hatırlatarak, İbrahim Sincar’a  başkanlık yarışında güzel hizmetlerde başarı dileklerinde bulundu.