DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Hüseyin Kurtay’a hüzünlü veda

Mardin valiliği Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Kurtay tayini Antalya Dernekler il Müdürlüğüne çıkması üzerine Mardin Artuklu Üniversitesi derneği kendisi için verilen akşam yemeğin hüzünlü anlar yaşandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hüseyin Kurtay’a hüzünlü veda

MAÜ sosyal tesislerinde verilen yemekte MAÜ Dernek Başkanı Avukat Cemal Artık, Kent Konseyi genel Sekreteri Eski Belediye Başkanı Emekli öğretmen Aydın Saraçoğlu, MAÜ Genel Sekreteri Şahin Arpağ Marev Yönetim kurulu ile Türk Kadınlar Birliği Mardin Şubesi Başkanı Emekli Öğretmen Müzeyyen Artık ile sevenleri katıldılar.
Yemekte bir konuşma yapan Avukat Cemal Artık “Biz arkadaşımız Hüseyin Kurtay İçişleri Bakanlığı bir daire başkanı olarak bekliyorduk ama Valilik basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden Antalya Dernekler Müdürlüğüne tayini çıkması üzerine bizler şok olduk. Hüseyin Bey gerçekten bir Mardin sevdalısı, Mardin’in gelişmesi ve kalkınması konusunda her zaman kendisi yanımızda yer aldı, çok çalıştı ve unutamayacağımız bir arkadaşımızdır, Allah onu muvaffak etsin” dedi.
Mardin Artuklu Üniversitesi genel sekreteri Şahin Arpağ ise “Hüseyin beyi unutmak mümkün değildir. Mardin tanıtım konusunda büyük emeği vardır, ne diyeceğimi bilemiyorum?” şeklinde konuştu.
Hüzünlü bir konuşma yapan Hüseyin Kurtay “Görev benim için her yerde mukaddestir. Bizler Devletin memurlarıyız. Ben tayin istemedim birden bire tayinim çıktı, Mardin ve Mardin insanlarını nereye gitsem kesinlikle unutmam, her zaman Mardin insanları benim içinde kalacak ve Antalya ilinde de Mardin için gereken her çalışmayı yapacağım. Tek söyleyebileceğim şey sizleri özlemek olacaktır.”diye konuştu.
Mardin Artuklu Üniversitesi derneği başkanı Avukat Cemal Artık Mardin anısına olarak hediyesini verirken Artuklu Üniversitesi rektörlüğü adına ise plaketi üniversitenin genel sekreteri Şahin Arpağ verdi.