DOLAR31,1065% 0.21
EURO33,7407% 0.33
STERLIN39,4623% 0.21
FRANG35,3283% 0.26
ALTIN2.034,32% 0,09
BITCOIN1.617.071-0.77

İnsan Hakları İhlallerine “sıfır” tolerans kararlılığı

Artuklu Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulu ilk toplantısını Artuklu Kaymakamı Dr. Soner Karataşoğlu başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İnsan Hakları İhlallerine “sıfır” tolerans kararlılığı

Toplantıya, Artuklu İlçe İnsan Hakları Kurul Üyeleri: Kaymakam ve aynı zamanda Kurul Başkanı Dr. Soner Karataşoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Derya Olgaç, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gumar Budak, Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Artuklu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bililimler Fakültesinden Yrd.Doç.Dr. Zelal Başak Kızılkan Kısacık, Okul Aile Birliği Başkanı İhsan Bulğak , Çabuk Mahalle Muhtarı Ferhan Çalhan, AK Parti’den Aslan Toparlı, CHP Artuklu İlçe Başkanı Hıdır İnal, Artuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet Birtek ile Avukat Ali Kahraman katıldı.

Toplantı açılışında Artuklu Kaymakamı Dr. Soner Karataşoğlu, insan hakları kavramının ihlaline neden olan durumlar ve insan hakları ihlalleriyle mücadelenin önemi üzerine bir açılış konuşması yaptı. Toplantıda İnsan Hakları ihlallerine “sıfır” tolerans kararlılığı ifade edildi.

Toplantıda Artuklu İlçe İnsan Hakları kurulunun çalışma prensipleri kararlaştırıldı ve kurul üyelerinin katılımı ile komisyonlar oluşturuldu. İnsan hakları ihlallerine karşı bilinç artışını sağlamaya yönelik atılacak adımlar ve eğitim faaliyetleri kararlaştırıldı. Toplantıda Dünya İnsan Hakları günü nedeniyle Artuklu İlçe İnsan Hakları Kurul üyelerine Artuklu Üniversitesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Zelal Başak Kızılkan Kısacık tarafından insan haklarının tarihi gelişimi konulu sunum yapıldı.

YORUM YAP