DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kar tarihi kentte karpostallık manzaralar oluşturdu

Mardin’de etkisini sürdüren kar yağışı, 7 bin yıllık medeniyetin eserleriyle iz bıraktığı ve adeta bir açık hava müzesi görünümündeki tarihi kent Mardin’i ayrı bir güzelliğe bürüdü.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kar tarihi kentte karpostallık manzaralar oluşturdu

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı tarihi, mimari ve kültürel yapısıyla Mardin’in karlı görüntüsü adeta büyülüyor. Mardin’deki kar yağışı sebebiyle kartpostalları aratmayacak manzaralar oluştu. 7 bin yıllık tarihi kentti beyaza bürüyen kar nedeniyle tarihi evlerin camilerin ve kiliselerin kartpostal görüntüsü şehre eşsiz bir güzellik kattı.

Bu yıl il defa kar yağışı ile tanışan vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmek için bir birleri ile yarıştı. Fotoğraf sanatçıları ise en güzel tarihi kareyi yakalamak için Mardin sokaklarını adeta mesken tuttu. Mardin’de, tarihi evlerin üstünde biriken karlar, kartpostalları aratmayan görüntülere sahne oldu. Dinlerin ve dillerin şehri olan Mardin’de tarihi evleri camileri ve kiliseleri süsleyen kar manzaraları, şehre ayrı bir güzellik kattı. Bir yandan tarihi evlerin üzerinde biriken karları temizleyen vatandaşlar bir yandan da çocukların kar üzerinde oynayarak kar keyfini çıkarıyor.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek, yola çıkan sürücüleri, yanlarında zincir ve takoz bulundurmaları konusunda uyardı. Birinci cadde üzerinde trafik akışı zaman zaman yavaşladı. Belediye ekipleri ve esnaf kaldırımlardaki karı temizledi.