DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kasap: Çözüm süreci mutlaka desteklenmeli

MÜSİAD Mardin şubesi Yönetimi Vali Mustafa Taşkesen’i makamında ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kasap: Çözüm süreci mutlaka desteklenmeli

Genel Kurula katılımından ötürü Vali Mustafa Taşkesen’e teşekkürlerini iletmek , fikir alış verişinde bulunmak üzere gerçekleşen ziyarete MÜSİAD Mardin şube Başkanı Mehmet Nureddin Kasap 2.Dönem MÜSİAD Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Tanışma faslından sonra başarı dileklerini ileten Vali Taşkesen ; halkın katılımının olmadığı çalışmaların başarıya ulaşma şansının olmayacağını , MÜSİAD gibi değerli STK’ların yapacakları güzel hizmetlerin olacağını ,valilik olarak ta bu hizmetlerin yanında ve destekçisi olacaklarını ifade etti.
Barış sürecinin konuşulduğu sohbette MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kasap: “Bölgenin geleceği açısından hükümetin en önemli icraatlarından olan çözüm sürecinin mutlaka desteklenmesi gerekiyor bu sürecin zafiyete uğratacak davranış ve tutumlardan mutlaka kaçınmamız gerekiyor” dedi.
Kasap; Çözüm sürecinin nihayete erdirilmesi durumunda bölgenin Ortadoğunun cazibe merkezi olacağını , bölgenin yıllardan beri yaşadığı sıkıntıların biteceğini, akan kan ve gözyaşının dineceğini farklı din, dil ve etnik yapıların kardeşçe yaşayabileceklerini söyledi.
Kurumlar arası işbirliğine de değinen Kasap, “Mardin’de faaliyet gösteren STK’lar ve kurumlar olarak Mardinin gelişimi ve değişimi adına azami derecede işbirliği ve diyalog içinde olmamız Mardin’e ciddi anlamda kazanım sağlayacaktır. Bununda, kurumlar arası diyalog kanallarının sürekli açık olmasına bağlıdır”dedi
Dilek ve temennilerden sonra ziyaret sona erdi.