DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kasımiye Millet Ormanı devir teslim töreni gerçekleşti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kasımiye Millet Ormanı devir teslim töreni gerçekleşti
Mardin’de oluşturulan “Kasımiye Millet Ormanı”nın devir teslimi gerçekleştirildi.
Devir Teslim törenine, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Mardin Orman İşletme Müdürü Siyamet Kaya, Ak Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin ve ilgili birim amirleri katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılında Beştepe’de Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni’nde “81 şehre 81 millet ormanı” kurulacağını açıklamasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından pilot il seçilen Mardin’de yapılan “Kasımiye Millet Ormanı” için devir teslim töreni yapıldı.
‘81 il 81 Millet Ormanı’ projesinin pilot ili seçilen Mardin’de, Mardin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Saraçoğlu mahallesinde belirlenen bölgede yapımına hızlıca başlandı.
Orman Genel Müdürlüğünce verilen 24,5 Milyon TL ödenek doğrultusunda, 45 bin 89 hektar alanda Kasımiye Millet Ormanında sosyal, kültürel, sportif ve rekreatif fonksiyonlar halkın hizmetine sunulacak.
Millet ormanında, yapay gölet, ibadethane, ahşap köprü, yürüyüş ve koşu yolu, seyir terası, araç yolları, otopark, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, yöresel ürün satış stantları, barbekü ve kamp alanları, çeşmeler ile bulaşık yıkama ünitesi bulunuyor.
Törende konuşma yapan Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılında her ile bir millet ormanının kurulacağını açıklamasının ardından Mardin ilimiz pilot il seçildi. Bugün itibarıyla Mardin Kasımiye Millet Ormanı’nda çalışmalarımızı bitirmiş olduk. Bundan sonra Artuklu Belediyemiz ile bu süreci yürüteceğiz. Buranın işletilmesi, halka sunulması ve bakım işlemlerin yapılabilmesi için protokol imzaladık. Bu tesisin, Mardin’imize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.
Başkanı Tatlıdede, “Kısa Bir Sürede Halkımızın Kullanımına Sunacağız”
Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede,  “Bugün itibari ile devrini aldığımız Mardin Kasımiye Millet Ormanı’nı çok yakın bir zamanda halka açacağız inşallah. Ufak tefek yapılması gereken bazı düzenlemeleri yaptıktan hemen sonra kullanıma kısa bir sürede halkımızın kullanımına sunacağız. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.