DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kılınç: Herkese eşit mesafede olacağız

Hüda-Par’ın desteklediği Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Mahmut Kılınç, Herkese eşit mesafede olacaklarını belirterek, Bizim referansımız İslam olduğu için Meclis’te farklı dinlerin de sesi olacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kılınç: Herkese eşit mesafede olacağız

Mardin Bağımsız adayı Mahmut Klıç Gazetemizin imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’ı makamında ziyaret etti. Seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları çalışmalalar hakkında Rıdvan Fidan’a bilgi veren Bağımsız Aday Mahmut Kılınç, Seçilmeleri durumunda özellikle Meclis’te yemin konusunda farklılık getireceklerini söyledi.
Yemin metni şu anki yemin CHP’nin iktidarı döneminde hazırlanmıştı. Bu metinin demode olduğuna inanıyoruz. Herkes inandığı değerler üzerinden yemin etmesinden yanayız. Bunu mücadelesini vereceğiz mecliste. Hırıstiyan bir vekil incil’le Müslüman vekiller Kur’an’a, laikler ve diğer guruplar inandıkları değerler üzerinden yemin etsin ki, ülke hizmetine daha faydalı olsunlar. Bu konuda yemin ettiklerinde yeminlerine bağlı kalırlar.”dedi
İslami bir terbiyenin geleneğiyle büyüdükleri için herkesin dini hassasiyetine hürmet ettiklerini dile getiren Kılınç,” İslami hakimiyeti olmadığı için Müslümanlar kadar ülke içinde yaşayan diğer kesimlerin de zulme maruz kaldık. Hiç kimsenin zulme maruz kalmaması için mücadele edeceğiz. İslam, onlara her türlü güvenceyi sağlamıştır. Bizim de referansımız İslam olduğu için Meclis’te gayrimüslimlerin de sesi olacağız. İslam tarihinde Müslümanlar’a sağlanan can, mal, namus ve din güvencesi gayri Müslimlere de sağlanmıştır. Biz de, inşallah seçildiğimiz takdirde gayri Müslimlere yapılan zulümleri kendimize yapılmış gibi gayri Müslimler’in de sesi olacağız. “şeklinde konuştu
Gazetemizin İmtiyaz sahibi Rıdvan Fidan ise, Bağımsız aday Mahmut Kılınç’a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılar diledi.