DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Madde Bağımlılığı İle Mücadelede Eğitim Seferberliği

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı/projesi ile ülkemiz genelinde bağımlılık konusunda bir eğitim seferberliği başlıyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Madde Bağımlılığı İle Mücadelede Eğitim Seferberliği

Bu kapsamda Mardin’de Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı Projesinin kapsamlı ve verimli olması, toplumun tüm kesimleri tarafından sahiplenilmesi amacıyla Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’a proje hakkında kapsamlı bilgi verildi. Görüşmeye Mardin Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin Aydın ve Madde Bağımlılığı Eğitmeni Şemsettin Ercan katıldı.
Görüşmede Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında Mardin genelinde yapılacak faaliyetler dile getirildi.
Proje kapsamında 4 eğitimci tarafından Mardin genelindeki 432 rehberlik öğretmenine Madde Bağımlılığı, Sağlıklı Yaşam, Teknoloji Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı ve Alkol Bağımlılığı alanlarında eğitim vereceklerdir. Her rehberlik öğretmenine konularla ilgili dokümanlar dağıtılacaktır. Rehberlik öğretmenleri aldıkları eğitimden sonra kendi okullarında öğrenci ve velilere konu ile ilgili eğitim vereceklerdir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başında 5 alandaki bağımlılıkla ilgili dökümanlar öğrencilere dağıtılacak.

Bağımlılıklar İle Mücadele Yolunda Her Türlü Hassasiyet Gösterilecektir
Mardin Valisi Koçak, “Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programının çok ciddiye alınması gerektiğini, konuyla ilgili hazırlıkların ve çalışmaların kapsamlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini, ayrıca işin Milli Eğitim ayağının dışında tüm toplumu özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarını da kapsayacak şekilde çalışmaların yapılması gerektiğini, Mardin Valisi olarak, bu çalışma için gereken önem ve hassasiyeti göstereceğini, bu çalışmaların takipçisi olacağını” dile getirdi.
Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman da “Bu ulusal projenin sağlıklı işlemesi ve yürütülmesi açısından amacına ulaşabilmesi için gerekli önlemleri alacaklarını” söyledi. Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise, “Bu önemli çalışmanın tüm toplumu kapsaması açısından Yeşilay olarak üstüne düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerini, bu yolda samimiyet beklediklerini, Bağımlıklarla mücadele her zaman ön safta yer alacaklarını” belirtti.