DOLAR31,1106% 0.21
EURO33,7146% 0.23
STERLIN39,4102% 0.09
FRANG35,3134% 0.22
ALTIN2.034,17% 0,08
BITCOIN1.619.445-0.733
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin Artuklu Üniversitesi ile Bilkent Üniversitesi Teniste buluştu

Türkiye Üniversiteler Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan Kort Tenis Üniversiteler arası (ÜNİLİG) Türkiye Şampiyonası Antalya’da yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin Artuklu Üniversitesi ile Bilkent Üniversitesi Teniste buluştu

42 üniversitenin katıldığı şampiyonada Mardin Artuklu Üniversitesi kendi grubunda Ankara Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi ile yarışmaya katılarak bayanlar kategorisinde Mardin’i temsil etti.
Bilkent üniversitesi antrenör ve sporcularıyla kaynaşan Mardin Artuklu Üniversitesi antrenör ve sporcuları kortlarda unutamayacakları güzel anılarla sporun gençler arasında kaynaşma ve dayanışmanın güzel örneklerini sergilediler. Sporcular birbirlerini çeşitli hediyeler ikram ederek Mardin Artuklu Üniversitesi sporcuları Bilkent Üniversitesi sporcularını Tarihi ve kültürel değeri yüksek olan Mardin iline davet ederek arkadaşlık ve dostluklarının uzun sürmesini dilediler.
Sporcuların kaynaşmaları ve dayanışmalarının bu şekilde oluşmasını gören antrenör ve idareciler Üniversite gençlerinin buraya kadar gelip farklı farklı kültürlere sahip gençlerin bir arada bulunması ve birkaç günlüğüne de olsa Antalya gibi bir şehirde ve bu güzel imkanlarla karşılaşması bu organizasyonu düzenleyen başta Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanını, Yönetim kurulunu ve Spor Bakanlığına teşekkür ettiler. Organizasyon esnasında yabancı ülke sporcularının bulunması hem teknik açısından hem de kültür açısından farklı ve güzel ortamlar oluşturdu. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu yetkilileri bu organizasyonun yapılmasındaki amaçlarının da Türkiye’nin bütün gençlerini spor organizasyonları içerisinde yer almalarını; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımın en üst seviyede olması ve ülkemizi yurt dışında temsil edecek gençlerin en iyi şekilde ülkemizi tanıtmalarını sağlamak olduğunu belirttiler.