DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.851,250.161

“Mardin Ramazan Sokağı”na vatandaşlardan yoğun ilgi

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Mardin Ramazan Sokağı”na vatandaşlardan yoğun ilgi
Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince açılan “Mardin Ramazan Sokağı” vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında açılan “Mardin Ramazan Sokağı”na Artuklu Halk Eğitim Merkezi’de stand açarak, açılan stantta Ramazan ayının maneviyatına özel çeşitli görseller sergiledi.
Artuklu Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan el sanatları, el işlemeleri, takılar, tezhip ve ebru sanatıyla işlenmiş tablolar, telkari işlemeleri ve birçok çeşidin sergilendiği standa vatandaşların ilgisi büyük oldu.
“Mardin Ramazan Sokağı” açılışını yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Tuncay Akkoyun Artuklu Halk Eğitim Merkezi tarafından açıklanan standı ziyaret ederek, yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Kurum Müdürü Ufuk Çete’yi tebrik etti.
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında açılan “Mardin Ramazan Sokağı”na Artuklu Halk Eğitim Merkezi yanı sıra Sanat Akademisi İlahi Grubu ve Gösteri Grupları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Marmek, Halk Eğitimi Merkezi, Olgunlaşma Enstitüsü, Mardin Üreten Kadın Kooperatifi, Meşe Ada İşletmesi, Kekik kooperatifi, İstasyon Adem ve Sanat Akademiside katılım sağladı.
“Mardin Ramazan Sokağı” Ramazan Ayı boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak.