DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardinli Turizmciler umutlu

8 Martta Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun Mardin´de açıklamış olduğu Gap Eylem Planı Kapsamında Turizme yönelik desteklerinin olacağı açıklaması Mardin´de Turizimcileri sevindirdi ve umutlandırdı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardinli Turizmciler umutlu

Gap Eylem Planı kapsamında Turizmcilere, Acentalara, tur seferleri ve uçak seferlerine yönelik yapılacak destekler Mardin Turizmini canlandıracağa benziyor.
6-7 Ekim olaylarında gerileyen Mardin Turizmi yapılacak olan desteklerle birlikte çıtasını yükseltecek gibi.
Mardinli Turizmciler Yapılan bu açıklamalar karşısında düşüncelerini şu şekilde ifade etti;
Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azat Güngör, “Turizm ile ilgili olan destek açısından baktığımızda sevindirici Eylem Planının olduğunu gördük. Turizm yatırımcılarına, acentalara ciddi bir destekte bulunacaklarını söylediler. Biz Başbakanımızdan daha çok istediğimiz, Çünkü bir rapor da hazırladık Başbakanımıza buradaki uçak seferlerinin artması ve diğer firmalarının da sefer yapmalarını istiyoruz. Mardin’e Turist gelecekse ve burada Turist ağırlayacaksak seferlerin çoğalmasını istiyoruz. O açıdan bir rapor hazırladık Başbakanımıza Bunu kendisine takdim ettik” dedi.
Otel İşletmecisi Rıdvan Yalçınkaya, “Başbakanımızın açıklamış olduğu birtakım bilgilerden sonra aslında Mardin gerçekten Turizm açısından çok önemli bir kentimiz. Ve son yıllarda da Turizm açısından gelişen bir ilimiz. Ancak şunu da söylemek isterim yani birtakım şeylerin mutlaka söylendikten sonra icraate dönüşmesi gerekiyor. Bu olmadıktan sonra aslında söylenen birtakım şeylerin anlamı da kalmıyor. Ama Sayın Başbakanımızın burada Turizmin gelişimi ile ilgili açıklamış olduğu bilgiler yada yapılması gereken yatırımlar konusunda, bu gerçekleştirilirse hem bölgemiz için, hem de ilimiz için Turizm konusunda Turizm sektöründe önemli bir takım şeyleri de beraberinde getirecektir diye düşünüyorum” dedi.
Turizm Acenteliği Şahin Cirik, “8 Martta Başbakanımızın bu bölgeye gelişiyle umut verici bir ortam oluştu bizimle alakalı. Bununla beraber Gap Eylem Planının da Bölge ile alakalı Turizim ile alakalı olan girişimini biz duyduk kendisinden ve gördük. Tabi biz umutlandık. Mardin Turizminin daha da gelişmesini, Mardin Turizminin daha da çıtasını yükselttirmekle alakalı bizler tabi ki güzel izlenimler aldık. Mardin’in Kültür Turizminin gelişmesini istiyoruz. Çünkü Mardin medeniyetler şehri diye biliyoruz zaten. Birde Mardin’in Kültür Turizminin gelişmiş olmasını ve Türkiye değil bütün dünyaya yayılmasını istiyoruz. Tabi Başbakanımızın Gap Eylem Planındaki açıklaması bize umut verdi. Ve bu Kültür Turizminin bütün dünyaya yayılacağını biz o gün görmüş olduk. Turizmci olarak bizle bunun heyecanını yaşıyoruz. Bu heyecan ile beraber Çözüm Sürecinin de bu şekilde hızlı devam etmesi ile beraber Turizm alanında da daha gelişmiş bir ortam oluşturacağız kendimize” dedi.