DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Milli Atletin Hedefi Olimpiyatlar

Milli atlet Ömer Alkanoğlu, Bu yıl düzenlenen Avrasya Maratonunda 2 saat 27 dakika 26 saniyelik başarılı derecesiyle milli takım kampına katılmaya hak kazandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Milli Atletin Hedefi Olimpiyatlar

2 Ocak 2015 tarihinde Antalya’da başlayan Milli Takım kampında milli sporcu Ömer Alkanoğlu hazırlık çalışmalarına başladı.

Türkiye Atletizm Federasyonu koordinatörleri kampta milli sporcunun başarılarından dolayı 26 Nisan 2015 tarihinde Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Hamburg maratonunda kendisine olimpiyat barajı deneme hakkı tanındı.

Olay ile ilgili, Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Mustafa KUZU “ Milli Sporcu Ömer Alkanoğlu’ nu tebrik ederek, Gösterdiği çabanın ve güzel bir derece ile başarılarından dolayı kendisini kutluyorum diye konuştu.

Kuzu, Konuşmasının devamında Mardin için güzel bir duygu ve Avrupa’da düzenlenecek olan bir maratona İlimizden sporcu göndermek gelecek adına umut verici, bizlere bu sevinci yaşattığı için kendisine teşekkür ediyorum diye konuştu.

Milli Sporcu Ömer Alkanoğlu ise, “ İlk maratonda bu dereceyi yapmanın mutluğu içerinde olduğunu ve buralara gelmemde büyük emeği olan başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu ve Antrenörü Muhammed Çekin’ e teşekkürlerini sunarak kariyeri boyunca olimpiyat sözü verdi. “