DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Nusaybin’de yaralanan çocuk taburcu edildi

Nusaybin’de IŞİD’in Kobani’den (Ayn el Arap) püskürtüldüğü haberleri üzerine yapılan kutlamalar esnasında evinin önünde oynarken tabancayla yaralanan 5 yaşındaki çocuk tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nusaybin’de yaralanan çocuk taburcu edildi

Abdulkadirpaşa Mahallesi’nde evinin önünde oynarken nereden geldiği belli olmayan tabanca mermisinin sağ omzuna isabet etmesi sonucu yaralanan H.S’nin Mardin Devlet Hastanesindeki tedavisi tamamlandı.

Başhekim Bayram Açan, taburcu edilen H.S’nin durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Nusaybin’den sevk edilen çocuğun hastanelerinde yapılan tetkiklerde sağ omuz kasında bir cisim tespit edildiğini söyledi.

Cismin bugün ameliyatla çıkarılarak polise teslim edildiğini ifade eden Açan, H.S’nin genel sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Anne Emine S. de evlerinde bulundukları sırada kızının, kardeşi H.S’ye bir cismin isabet ettiğini söylediğini belirterek, bu sırada odaya giren oğlunun yere yığıldığını söyledi.

O anlarda büyük bir acı yaşadığını anlatan Emine S, hastanede tedavisinin ardından taburcu edilen oğlunun sağlığına kavuşmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Emine S, oğluna isabet eden kurşunun nereden geldiği konusunda bilgilerinin olmadığını belirtti.

– Çalışmalar devam ediyor

Öte yandan, İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kutlama amaçlı ateşlenen silahlardan çıkan mermiyle meydana geldiği değerlendirilen ateşli silahla yaralanma olayı ile ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Yaralanan çocuk ile ailesine destek olunması amacıyla emniyet müdürlüğü ekiplerince hastaneye gidildiği ifade edilen açıklamada, tedavi süresince ekiplerin çocuğa refakat ettiği belirtildi.

Açıklamada, çocuğun durumuyla ilgili hem aile ile hem de müdahaleyi yapan doktorlarla görüşüldüğüne işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

“Görüşme neticesinde hastanın boyun kısmında, boşlukta 7,65 milimetre tabancadan çıkmış olabileceği değerlendirilen 1 mermi çekirdeğinin olduğu anlaşılmıştır. Hasta başarılı bir ameliyat geçirmiş ve aynı gün taburcu edilmiştir. Ayrıca olayın faili ya da faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.”