DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Otel ve restorantlarda çalışanlara eğitim

Mardin Sürdürülebilir Turizm Projesi kapsamında Mardin’de konaklama ve restorant sektöründe çalışanlara çeşitli alanlarda eğitim verilecek.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Otel ve restorantlarda çalışanlara eğitim

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Özgür Azad Güngör, yaptığı açıklamada 15-31 Ocak tarihleri arasında yurt dışından davet edilen alanında öncü eğitmenler tarafından verilecek eğitimin temel amacının, turizm hizmet sunumu alanında da çok daha tecrübeli çalışanlar ve kalifiye personel oluşturma gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Şeyh Sultan Oteli’nde gerçekleştirilecek eğitime sektör alanında herkesin katılabileceğini, verilecek eğitimin sonunda katılımcılara sertifika takdiminin de gerçekleştirileceğini ifade eden Güngör, eğitime katılacak olan hiç kimseden ücret alınmayacağını belirtti.
Güngör şöyle dedi: “Kurslarımız sabah 10:00’da başlayıp her saat 16:30’da sona erecektir.
Eğitim yerine gidişleri ve eğitim yerinden tekrar Mardin’e dönüşleri sağlayacağımız özel otobüslerle sağlanacak. Vereceğimiz eğitimler, pratik ve teorik devreler içereceği gibi, katılımcılara tercüme hizmetleri de sunulacak ve hiçbir ücret talep edilmeyecektir.”