DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Rektör Yardımcısı Erkol, rektörlük adaylığını açıkladı

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), Rektör Yardımcısı Ahmet Erkol, rektörlük adaylığını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Rektör Yardımcısı Erkol, rektörlük adaylığını açıkladı

Bazı öğretim görevlileri tarafından kurulan Bağımsız Üniversite Platformu’nun bir oteldeki tanıtım toplantısında konuşan Erkol, 26 Şubat’ta yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olduğunu belirtti.

Erkol, Mardin Artuklu Üniversitesi’nin kuruluşundan beri, tekçi otoriter anlayışlar yerine ülkenin bütün renkleri ve dilleriyle kucaklamayı amaçlayan çoğulcu bir üniversite anlayışına hayat verdiğini söyledi.

Öğretim görevlilerinden oluşan Bağımsız Üniversite Platformu olarak MAÜ’nün layık olduğu yere taşımak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak çalışacaklarını belirten Erkol, şöyle dedi:

“Bu gelişmeleri akamete uğratma isteyen yaklaşımlar her zaman olabilir. Dolayısıyla bu vizyonu Demokratik Yeni Türkiye’nin bir üniversite modeli olarak gören başta bu üniversitenin kurucusu olan Hükümet olmak üzere, bu vizyonu önemseyen tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve en önemlisi Mardin halkının, kuruluş aşamasında olan bu model üniversitenin bir dünya üniversitesine dönüşmesi için sahiplenmesi ve her türlü desteği sunması gerektiğine inanıyoruz.”