DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Samimiyet projesi yüzleri güldürmeye devam ediyor

Mardin Valisi Mustafa Taşkesen’in Başkanlığında 16 Ağustos 2014 tarihinde İlçe Kaymakamlarının da katılımı ile başlatılan samimiyet projesi Meyvelerini vermeye başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samimiyet projesi yüzleri güldürmeye devam ediyor

Proje Kapsamında Anne yada babası olmayan yetim çocuklar sünnet ettirildi. Proje kapsamında eğitim başta olmak üzere ailelere birçok yardım yapılıyor.
Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde düzenlenen organizasyona Vali Mustafa Taşkesen, Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, hastane yetkilileri ve doktorlar katıldı.
Vali Mustafa Taşkesen çocuklara altın takarken beraberinde getirdiği çeşitli hediyelerle çocukları sevindirdi.
Vali Taşkesen burada yaptığı açıklamada; ”Anne ve babası olmayan çocuklara yönelik başlattığımız samimiyet projemizin bir bileşeni olan bir ayağı olan çocuklarımızın sünnet merasimi için buradayız. Samimiyet projesi kapsamdaki 18 çocuğumuzu inşallah sünnet ettireceğiz. Tatil olduğundan dolayı kimi tatilde kimi başka yerde bunun için peyder pey hijyenik ve temiz bir ortamda hastanemizde bu çocuklarımızın sünnetlerini yaptıracağız. Şu ana kadar 6 çocuğumuz sünnet oldu. 4 çocuğumuzda Nusaybin’de sünnet oldu bizde bu gün bu vesile isle çocuklarımıza sünnet hediyelerini getirdik. Toplamda bu sene 18 çocuğumuz sünnet olacak” dedi.
Sünnet olan bir çocuğun dedesi olan Savurlu İbrahim Yıldız da, ”Sağolsunlar oğlumuzu sünnet ettiler. Buraya gelmeleri ile hem bizi hem de çocuklarımızı sevindirdiler ben başta Vali bey olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.