DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Sigara, Dünyanın en büyük sorunu’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Sigara, Dünyanın en büyük sorunu’

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu “9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında, sigaranın fiziki, sosyal ve ekonomik açılardan bütün dünyayı tehdit ettiğini, söyledi.

Dünyanın En Büyük Sorunu Açlık Ve Terörden Çok Süratle Yayılan Sigara Bağımlılığıdır
Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu “9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü” münasebetiyle yayınlanan mesajında özetle şunları kaydetti:
“Dünyanın en büyük sorunu açlık ve terörden çok süratle yayılan sigaradır. Bugün için yeryüzünü tehdit eden en büyük felaketlerden biri de sigara kullanımıdır. Sigara hem kullanıcılarına hem de pasif içicilere fiziki, sosyal ve ekonomik bakımından büyük zararlar vermektedir. Sigara içenin gördüğü zarar yavaş ve uzun süreli olduğu için tiryakiler kendilerine bir şey olmayacağını sanırlar. Zararları anında fark edilmiyor. Bu aldatmaca uzayıp gidiyor. Tiryakileri en çok yanıltan şey, sigaranın hemen değil, uzun bir zaman sonra zarar vermesidir. Oysa zararını görmeye başladıktan sonra iş işten geçmektedir. Sigara bir sağlık problemidir, hepimizi yakından ilgilendirmektedir. Sigara ile mücadele vatandaş ve devlet işbirliği ile daha etkin hale getirilebilir. Sigarayı bırakmanın zamanı çoktan geçmiştir. Sigarayı bırakmak isteyenler Alo 171 Sigarayı bırakma hattını arayarak danışmanlık hizmeti alabilirler”

Gelin Sigarayı Bırakın Kendinize, Yakınlarınıza Ve Çevrenize İyilik Edin
Tüm sigara kullanıcı ve tiryakilerine seslenen Günlüoğlu mesajının devamında “Sigara tiryakileri sadece kendilerine zarar vermiyor. Sigaranın özellikle sağlığa verdiği zararın çok büyük olduğu Dünya Sağlık Örgütü raporlarıyla da kanıtlanmıştır. Özellikle de akciğer ve gırtlak kanserinin yüzde 90’nının sigaradan kaynaklandığı bilinen bir gerçektir. Gelin vakit geçmeden kendinize bir iyilik yapın ve sigarayı bırakın. Aynı zamanda bu iyiliği çocuklarınıza, sevdiklerinize ve çevrenize yapmış olacaksınız.” açıklamasında bulundu.