DOLAR31,0869% 0.31
EURO33,6992% 0.15
STERLIN39,4332% 0.18
FRANG35,2819% 0.19
ALTIN2.018,64% 0,08
BITCOIN1.596.707-1.759
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Son bir ayda üç doktora saldırı girişimi iddiası

Yayınlanma Tarihi : Google News
Son bir ayda üç doktora saldırı girişimi iddiası

Mardin Devlet Hastanesinde görevli doktor (Cildiyeci) Seydo Homan, sırası gelmeden tedavi olmak isteyen bir hastanın saldırısına uğradığını, darp edildiğini iddia etti.
İddiaya göre, Mardin Devlet Hastanesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Seydo Homan, sıra beklemek istemeyen bir hasta tarafından fiili ve sözlü saldırıya uğradığı belirtildi.
Mardin Tabipler odası Başkanı ve üyeleri ile birlikte Dr. Homan hastane önünde bir basın açıklaması yaptı. Homan yaptığı açıklamada Poliklinikte çalışırken sırasını beklemek istemeyen bir hastanın hem fiili hem de sözlü saldırısına uğradığını söyledi.
Burada sağlıklı bir ortamda sağlık hizmeti veremediklerini kaydeden Homan, ” Biz artık bu şartlarda çalışamıyoruz. Şevkimiz kırılıyor, hasta bakmak istemiyoruz. Saldırıya uğrayan bir insan psikolojisi böyledir. Buna bir çözüm bulmak lazım. ” dedi.
Saldırıda bulunmak isteyen hastadan sıra bekleyen diğer hastalar tarafından kurtarıldığını aktaran Homan ” Beni koruyan hastalardı. Hastalara teşekkür ediyorum. Hastalar, o kişinin eline aldığı malzemeleri bana fırlatmasını engelledi. Küfrederken ağzını kapatmaya çalıştılar. ” diye konuştu.
Mardin Tabip Odası üyeleri ve bazı sağlık çalışanları, Mardin Devlet Hastanesi önünde düzenledikleri eylemde doktora saldırı girişimini protesto etti.
Burada açıklamada bulunan Mardin Tabip Odası Başkanı Kamiran Yıldırım, son bir ay içinde sadece Mardin Devlet hastanesinde 3 doktorun basit gerekecekler ile şiddete uğradığını ileri sürdü.
Yıldırım, Sağlık ta bazı sorunların yaşandığını bunun nedeninin doktorlar olmadığını belirten Yıldırım ” Günde 20’nün üzerinde bir hasta bakmamalı doktor. Ülke koşularımız buna uygun değil bu düzeyde bir alt yapı yok. Ama 76. sıradaki hastaya da bunu bizim anlatmamız lazım. Sağlıkta yaşanan sıkıntıların sorunları doktorlar değildir. ” diye konuştu.