DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tadilatı tamamlanan Küba camii ibadete açıldı

Yenişehir Küba cami yapılan tadilat sonrası törenle tekrar ibadete açıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tadilatı tamamlanan Küba camii ibadete açıldı

Onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanan cami için açılış programı yapıldı. Cuma Namazı öncesinde yapılan açılış törenine Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, İl Müftü yardımcısı İsmail Ünal, Kuba Cami Derneği Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış öncesinde kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun Caminin restorasyonu ve iç müştemilatı için yaklaşık 500 Bin Tl. harcandığını belirterek Mardin’de bir caminin ilk defa merkezi ısıtma sistemiyle ısıtılmaya başlandığını söyledi.
Müftü Coşkun; “Yıllar önce yapılan caminin acil bir onarıma ihtiyacı vardı bu nedenle Cami İmam Hatibi ve Cami derneği yöneticileri bu restorasyon çalışmasına başladıkları zaman işin doğrusu bu kadar kısa bir sürede tamamlanacağını düşünmemiştim. Ama sayın valimizin büyük desteğiyle de camimizin restorasyonu tamamlandı ve bugün bu camimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum Allah hayırlarını kabul etsin.” Diyerek konuşmasını tamamladı.
Mardin Valisi Mustafa Taşkesen ise konuşmasında Kuba Camisinin kendisi için önemli olduğunu belirterek Mardin’de İlk Teravih namazını bu camide kıldığını söyledi. Vali Taşkesen caminin açılışında bulunmak için birçok programını iptal ettiğini söyleyerek burada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Açılış İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal’ın yaptığı dua ve tekbirlerle açıldı.
Duanın ardından Caminin açılış kurdelası Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal, Cami İmam Hatibi A. Latif Bilgin ve Dernek Yöneticisi Hıdır Sümer tarafından kesilerek açılış tamamlandı.
Yaklaşık beş aydır onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanan Kuba camisine 500 Bin Tl. harcama yapıldı. Cuma namazından sonra AK Parti Milletvekili A.Rahim Akdağ, Vali Mustafa Taşkesen, Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun ve beraberindekiler bir gün önce hayatını kaybeden Cemil Paşaoğlu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulundular.