DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Temel hedefimiz eğitimin çıtasını yükseltmek’

Bölgesinde Seçim çalışmalarını hızlıca sürdüren Hüsamettin Demir, Mardin’de sabit birçok şeyin değişmesi gerektiğini, Mardin’i Dünya ve Avrupa Turizm’inin seviyesine çıkarmak, tanıtımını yapmak için Millet Vekilliğine talibim diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Temel hedefimiz eğitimin çıtasını yükseltmek’

Gazetemizin İmtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’ı ziyaret eden, Mardin Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Hüsamettin Demir burada yaptığı açıklamada; Mardin’de Ak Parti bünyesinde birçok değişik görevlerde bulundum dolayısıyla Mardin merkez ve tüm ilçelerini çalışmalar yapmak üzere gezme fırsatı buldum. Gezmiş olduğum yerlerde olan tüm eksiklikleri not aldım ve tümünün farkındayım. Mardin ile ilgili yapılan çalışmalar var yok diyemeyiz ama Mardin’i hak ettiği noktaya taşımak için işin ehli, ufku açık ve yenilikçi kişilerin başa geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Mardin halkının içerisinde yaşamış, sorunların bilincinde, Mardin’i ve Mardin halkını tanıyan vekil adaylarına şans verilmelidir. Bu kutlu davada Tüm Aday Adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum diye konuştu.
Gazetemiz imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’da kendilerine bu seçim sürecinde başarılar dilerken, umarım her Aday Adayı için hayırlısı olur diye konuştu.
Mardin merkez ve Yeşilli İlçesinde ikamet eden ve Mardin’in önde gelen hatırı sayılır bir Aileye mensup olan Demir, Milletvekilliği nasip olduğu taktirde Kafasındaki önemli projeleri hayata geçirmeyi amaçlıyor.
Demir, Ak Partinin Kurulmasıyla beraber sırasıyla, İl Yönetim Kurulu Üyesi, Nusaybin İlçe Koordinatörlüğü, AR-GE Birim Başkan yardımcılığı, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı ve Son olarak Ekonomi İşleri Başkanlığından sorumlu İl Başkan Yardımcılığı gibi Önemli görevlerde bulundu.
Ak Parti Mardin Millet Vekili Aday Adayı Demir’in Vizyon ve Hedefleri arasında, Bölgenin Kanayan yarası ve birçok sorunun kaynağı eğitim konusundaki sorunları gidermek ve Mardin’in eğitim çıtasını yükseltmek, Mardin’in Ortadoğu’ya açılan kapı statüsü taşıması sebebiyle Nakliyecilik ve dış ticaret konusundaki sorunların çözümü için projeler geliştirmek, Teknolojik ve Ekonomik alanda altyapının iyileştirilerek seracılık, tarımsal sanayi ve hayvancılık konusunda gerekli adımları atmak, Kültür ve İnanç Turizmi konusunda Mardin’in var olan potansiyelinin en verimli şekilde değerlendirilerek yatırım, istihdam ve iş gücü alanlarında güçlü politikalar üretmek gibi önemli hedefler yer alıyor.
Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Hüsamettin Demir’in özgeçmişi de şu şekilde; Demir,1973’te Mardin’in Yeşilli İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Yeşilli’de , Liseyi ise Mardin’de okudu. Erken yaşta ticaret hayatına atılarak kendi şirketini kurdu. İş hayatında çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra bölge turizminin canlanması için turizm hayatına atıldı. Adalet ve Kalkınma Partisinin kurulmasıyla birlikte sırasıyla, İl Yönetim Kurulu Üyesi, Nusaybin İlçe Koordinatörlüğü, AR-GE Birim Başkan yardımcılığı, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı ve Son olarak Ekonomi İşleri Başkanlığından sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Halen Ticaret ve Turizm hayatına devam eden Hüsamettin Demir, Evli ve altı çocuk babası olup iyi derecede Arapça, Kürtçe ve orta derecede İngilizce bilmektedir.