DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Uncu: Türkiye’de zihniyet devrimine ihtiyaç vardır

Mardin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri Mardin AK Parti İl Başkanlığına seçilen ve ilk ziyaretini Gazeteciler cemiyetine gerçekleştiren Av.Bahattin Uncu’ya iadei ziyaret yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Uncu: Türkiye’de zihniyet devrimine ihtiyaç vardır

AK Parti, İl Başkanlığında ziyaretleri kabul eden İl Başkanı Av.Bahattin Uncu, 12 yıllık iktidarları döneminde Türkiye’nin önünü açan, itibarını yükselten hizmetler verildiğini söyledi.
Yeni Türkiye’de Zihniyet Devrimi yapılması gerektiğini belirten Uncu,
Türkiye’de yaşamak için üç neden arayanların bugün Türkiye’nin yaşanılabilir ülkeler arasında olduğunu ifade ettik. Başkan Uncu “Yeni Türkiye sloganı, belli standartlarla yenilikler peşinde olduğumuzu ifade ediyoruz. 12 yıl önce Türkiye’de baskı vardı, Türkiye yasaklar ülkesiydi, vesayet ülkesiydi. Özgürlükler noktasında ciddi sıkıntılarımız vardı. Hatta Türkiye’de yaşamak için üç neden arayanlar, sorgulayanlar vardı. Bugün yeniliklerden, gelişmelerden, özgürlüklerden,temel haklardan,barış ve kardeşlikten,güvenle ve sayısız nedenle yaşanılabilecek bir Türkiye var” dedi.
Türkiye’de en büyük sorunlar arasında zihniyet sorunu olduğuna inandığını ifade eden Uncu” Zihniyet devrimine ihtiyaç vardır. Yetişmiş insan gücü, ekonomik gücü ve imkanları birleştirirsek çok farklı ve güçlü bir Türkiye olacağız. Başbakanımız Diyarbakır’da ve Batman Kürtçe konuştu. Maliye Bakanımız ‘12 yıl önce Kürtçe konuşsaydık bizi tutuklarlardı’ dedi. İşte böyle bir demokrasi ve özgürlükler ülkesiyiz” dedi.