DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Uygulamada Tam Not Aldılar

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri, eski PTT binasının restorasyonu tamamlanarak faaliyete giren Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Tesis ve Uygulama Otelinde uygulamalı ders niteliğindeki ilk konuklarını ağırladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Uygulamada Tam Not Aldılar

Üniversite tarafından Mardin’in tarihi dokusuna uygun olarak tadilat ve restorasyonu tamamlanan eski PTT binası, çeşitli eğitim hizmetlerinde bulunmak ve aynı zamanda vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmete giren Sosyal Tesis ve Uygulama Otelinde Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri ilk uygulamalarını yaptılar.
Turizm Yüksekokulu öğrencileri tarafından Sosyal Tesis ve Uygulama Oteli’nin otantik mimarisinin eşliğinde Mardin’in geleneksel lezzetlerinin sergilendiği uygulama niteliği taşıyan Programa, Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, İdari Yöneticiler ve Öğretim Üyeleri katıldı.
Mezopotamya coğrafyasına ait çeşitli lezzetlerin Artuklu Üniversitesi mutfağında işlenerek hem bölgenin yemek kültürüne katkı sağlayacağını, hem de üniversite olarak bölgenin yemek miras geleneğini tüm dünyaya tanıtma noktasında deneyimli sektör elemanı yetiştirilmesinin önemli olduğunu söyleyen Ağırakça “Üniversitemiz çok kültürlü ve pek çok uygarlığın köklü tarihsel ve kültürel birikimlerini miras almış bir bölgede konumlanmıştır. Bu birikimin yaşatılması ve üzerine yeni yorumların yeni tadların eklenmesi ile nesillere aktarılması noktasında Üniversite olarak büyük katkılar sunmayı hedefliyoruz ve bu çalışma ile Mardin de turizm olgusuna büyük destek sağlıyor ve turizm ile eğitimi birleştiriyoruz ” dedi. Artuklu Yüksekokulu tarafından düzenlenen bu etkinlik ile MAÜ ‘Sosyal Tesis ve Uygulama Oteli’ mutfağının faaliyete geçtiğini ve Yüksekokul öğrencilerinin teorik olarak almış oldukları eğitimlerini busayede pratiğe dökme fırsatı bulacaklarını belirten Ağırakça, bölge kültürüne has olarak hazırlanan yemeklere de tam not verdi.