DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Yetim öğrenciler yararına kermes

Mardin’de Abdulkadir Tutaşı İlkokulu öğrenci ve velileri, yetim öğrenciler yararına kermes düzenledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yetim öğrenciler yararına kermes

Düzenlenen kermeste öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler davetlilere ikram edilerek yetimlere katkı sağlandı.
Kermesin açılışında konuşan Okul Müdürü Eyyüp Değer, böyle hayırlı bir etkinlik düzenledikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.
Kermeste emeği geçen herkese teşekkür eden Değer, “Yetim öğrenciler, hepimizin çocukları. Bizler, çocuklarımıza gösterdiğimiz ilgi ve şefkatin fazlasını onlara göstermeliyiz. Sevgili öğrencilerimizin paylaşma kültürünün gelişmesi açısından da anlamlı bir etkinlik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Öğrencilerden Zeynep Güneş ise, “Mardin’de iyilikte yarışan sınıflar, her sınıfın bir yetim kardeşi var” kampanyasına destek olmak için öğrenci arkadaşları ile kermes düzenlediklerini kaydetti.
“Bizler sadece kendimizi düşünerek değil çevremizi ve içerisinde yaşadığımız toplumu da düşünerek hareket etmeliyiz” diyen Güneş, şunları söyledi: “Dünyada bizim sahip olduğumuz imkanlara sahip olmayan birçok kardeşimiz var. Dünya üzerinde şu anda iki yüz milyon yetimden bahsediliyor. Sadece komşumuz olan Suriye’de 5 milyon yetim olduğu biliniyor. Bu kampanya kapsamında gönüllü olan okulumuzdaki her sınıfımıza bir kumbara konularak ve öğrenciler kendi aralarında yetimlere para topluyoruz. 9 ay süren kampanyada her sınıf karınca kararınca destek veriyor. Kampanyaya verdiğiniz destekten ötürü hepinize teşekkür ederiz.”