DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

YGS Türkiye 28.si Atak kolejinden

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) 2015 yılı sınavında Özel Atak Fen Lisesi öğrencisi Ali İskân Uluç Türkiye 28.si, ve Mardin il 1.si oldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
YGS Türkiye 28.si Atak kolejinden

Atak Koleji öğrencileri artık geleneksel hale gelmiş başarı seviyesini bu sene de taçlandırmış oldu. 2 Milyonu aşkın öğrencinin katıldığı sınavda Özel Atak Fen Lisesi öğrencisi Ali İskan Uluç Türkiye 28.si, Mardin il 1.si olarak Mardin’in gururu oldu.
Atak Koleji Lise Müdürü İlhan Aytekin, Atak koleji olarak yıllardır başarı ölçüsü Türkiye dereceleri olduğunu söyledi.
Mardin de her yıl yapılan YGS, LYS ve TEOG sınavlarında Türkiye ve Mardin derecesinde başarı elde ettiklerini belirten Aytekin,” Bu sene bizim için daha anlamlıdır.
Öğrencilerimiz Türkiye sıralamasında ilk 100 de 5 derece, ilk 10 bin de 32 derece elde ederek Mardin’in gururu oldular. Özellikle Özel Atak Fen Lisesi öğrencisi Ali İskân Uluç Türkiye 28.si, Mardin il 1.si olması bizleri ve Mardin halkını sevindirdi. Her sene eğitim öğretim başarısını bir kaç kademe artıran Atak Koleji, hem Türkiye hem de dünya dereceleri elde etmeye devam ediyor. Mardin’imizin evlatlarına hak ettikleri Eğitim-Öğretimi vermekten gurur duyuyoruz.”dedi
YGS’de Türkiye 28.’ci ve Mardin birincisi olan Ali İskan Uluç ise, bu başarının arkasındaki en büyük etken Atak koleji, Fem dershanesi öğretmenlerinin eğitim başarısı olduğunu söyledi. Uluç,” Öğretmenlerin gayreti ve bana göstermiş oldukları ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah onların emeğini boşa çıkarmayacağım. İstediğim okulu kazanıp onlara laik olmaya çalışacağım,” diye konuştu