DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kaymakam Ersöz: Her vatandaş elini taşın altına koymalı

Güneydoğunun tek bayan kaymakamı Mardin’in Yeşilli ilçesinde görev yapan Elif Canan Tuncer Ersöz, bölgedeki olayların tek sebebi cehaletten kaynaklandığı ve bu cehaleti ortadan kaldırmak için eğitimin çok iyi işleyişi ve kalitesi yüksek tutmak gerektiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kaymakam Ersöz: Her vatandaş elini taşın altına koymalı

Son Valiler ve kaymakamlar kararnamesi ile Mardin Yeşilli ilçe kaymakamlığına getirilen Elif Canan Tuncer Ersöz “Yeşilli ilçemiz çok güzel bir ilçedir. Buradaki insanlar çok iyi insanlar, çok hayırsever insanlar” dedi.
Eğitim konusunda Ersöz şunları söyledi “Biz burada idareci olarak görevimiz eğitimin kalitesini daha iyi bir düzeye çıkarmak için hayırsever insanlarında yaptığı katkıları boşuna çıkarmamış olacağız. Yeşilli ilçemizin en büyük hedeflerimizden birisi eğitimin kalitesi yüksek tutmamızdır. Bizim görevimiz başarılı olan öğretmen ve öğrencilerimizi ödüllendirmek, Gençlerimizi üniversiteyi kazanmaları için kendilerine büyük destek olup parasız kurslar vermek, Yeşilli’nin kalkınması için yerel ve STK’larla sık sık bir araya gelip bilgi alış verişlerinde bulunmak ve ilçenin her konusundan iyi bir düzeye getirmektir.”
Diğer taraftan Yeşilli kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz göreve başladığı günden bu yana ilçede çok amaçlı toplum merkezinin (ÇATOM) kurulması için çalıştığını belirtti. Daha önce İstasyon ÇATOM’u ziyaret ederek bilgi aldıktan sonra İstasyon çatom sorumlusu Özlem Avuka ile beraber sabun atölyesini ziyaret ederek bu konuda bilgi aldı. Ersöz “Yeşillide Çatom kurmak için hazırlığımızı yapmaya başladık. İlçede çok başarılı genç kızlarımız var, bunlara bir iş istihdamı yaratmak gerekir. Çatomlar dumansız bacasız birer fabrika gibi çalışan bir kurumdur. Bizler de ilçemizde dumansız ve bacasız olarak bu fabrikaları kurmaya çalışacağız. Çatomlarla bilgi alış verişlerinde bulunduk bana zok iyi bilgiler verildi bu bilgileri ışığında başta Gap idaresi olmak üzere herkesi yardımda bulunmasını ümit edeyorum. Özellikle Mardin ve Mardin insanlarını temsil eden Türkiye’nin örnek vakfı Marev ve Marsev’in bu konuda yardımcı olabileceklerine inanıyorum” dedi.