DOLAR31,0917% 0.33
EURO33,6839% 0.12
STERLIN39,4117% 0.13
FRANG35,2870% 0.21
ALTIN2.020,27% 0,16
BITCOIN1.603.477-0.978

Özkan: Yapılan oda seçimi değildi

Mardin Ziraat Odası Kurucu Başkanı Malik Özkan, muhtarların ziraat odası seçim tepkisine açıklama yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Özkan: Yapılan oda seçimi değildi

Mardin’in Büyükşehir olması ile feshedilen Ziraat Odası “Seçimler oldu bittiye getirildi” diye bir gurup muhtarın, ziraat odası seçimlerini protesto etmesi üzerine, Ziraat Odası eski başkanı ve Artuklu İlçesi Ziraat Odası Kurucu Başkanı Malik Özkan bir açıklama yaptı.
Mardin Ziraat Odası eski başkanı Malik Özkan, Yaptığı açıklamada, Mardin’in Büyükşehir statüsüne alınması ile birlikte Mardin Ziraat Odasının Fesih durumuna düşerek, Artuklu İçsesinde oda olmadığı için Kızıltepe bağlandığını söyledi. Özkan “ Artuklu İlçesinde Ziraat odası bulunmadığından, ziraat odası Kızıltepe İlçe Ziraat Odasına bağlandı. Çiftçilerimize doğrudan hizmet götürebilmek amacıyla mevzuat gereği Kurucular Kurulunu oluşturarak, Türkiye Ziraat Odalar Birliği’ne oda kuruluşu için başvuru yaptık. Artuklu ilçesi için başka bir başvuru olmadığı için, birlik yönetim kurulu sunduğumuz kurucular listesini onayladı.” Dedi
Artuklu Ziraat Odası Kurucu Kurulunu oluşturduklarını ifade eden Malik Özkan “Biz henüz Odayı kurmadık. Sadece kurucu kurulu oluşturduk. Delege seçimi de yapmadık. Şimdilik sadece Artuklu ilçesinde de bir Ziraat Odası kurulmasını sağlamaktır amacımız. Delege seçimleri ileride ayrıca yapılacaktır. Sonuç olarak, kurduğumuz oda, sadece kurucular kurunla üye veren mahalle muhtarlıklarını değil, İlçemizin 90 seçim çevresinden oluşan bütün muhtarlıkları, dolayısıyla üye çiftçilerimizi temsil edecektir “ dedi.

YORUM YAP