DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Emniyet Müdürü Pekcan: Mardin’e hizmet için geldim

İçişleri Bakanlığına ait atama kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Emniyette görev değişikliği Mardin’de yemekli bir organizasyon ile yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Emniyet Müdürü Pekcan: Mardin’e hizmet için geldim

Polis Evinde gerçekleştirilen organizasyonda Mardin Emniyet Müdürü olarak atanan Polis Başmüfettişi Lütfullah Uğur Pekcan ve eski Emniyet müdürü Mehmet Şahin hazır bulundu.
Devir Teslim töreninin gerçekleştiği programda, Mardin Emniyet Müdürü olarak atanan Polis Başmüfettişi Lütfullah Uğur Pekcan ve eski Emniyet müdürü Mehmet Şahin burada Emniyet personeline birer konuşma yaptı.
Programda ilk konuşmayı gerçekleştiren eski Emniyet müdürü Mehmet Şahin; “Görev yaptığım süre içerisinde Mardin’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Görev yaptığımız kurumda görev alınmaz verilir bilinciyle gelip giderken kendi isteğimizle, kendi elimizde olmayan bir durum. Bu kararlar büyüklerimizin takdiridir. Evet görev talep edilmez verilir Makam mevki önemli değil. Burada yapmış olduğum görev bitti fakat yeni görev yapacağım yerde devam edecek, Mardin’de görev yapmış olduğum tüm personele teşekkür ediyorum. En önemli olan da burada görev yaptığım sürede personelde, tek bir can kaybının olmamasıdır. Bu görev değişikliği herkese hayırlı olsun. Yeni emniyet müdürümüz de çok tecrübeli bir devre arkadaşım. Bizim bıraktığımız yerden tecrübeleri ile katkı yapacağından hiç şüphem yok. Mardin’den ayrılmak çok zor umarım herkes için hayırlı olur”. diye konuştu.
Mardin Emniyet Müdürü olarak atanan Polis Başmüfettişi Lütfullah Uğur Pekcan ise; “İnsanoğlunun doğumundan ölümüne kadar bir görevi vardır. Burada bir devir teslim olayı gerçekleşiyor. Bu tür organizasyonların güzel anılarla geçmesi ayrı bir güzellik. Emniyet Müdürümüz Mehmet Şahin bey Mardin’de gerçekten çok güzel işlere imza atmış. Mardin gerçekten hassas ve bir o kadar da güzel bir şehir. Bu ülkede yaşayan herkes buranın bir parçası. Ben inanmıyorum ki bu güzel coğrafyayı hiç kimse parçalamak istemez. Bu coğrafya saldırılara açık bir yer Mehmet Müdürümüz bu güzel coğrafyada çok iyi işlere imza atmış. Bende Emniyetteki tüm personel ile bunu devam ettireceğim. Mardin’e hizmet için geldim. Şahsım olarak Mardin Halkına en güzel hizmetleri yapacağım” dedi.