DOLAR31,1103% 0.22
EURO33,7512% 0.35
STERLIN39,4747% 0.25
FRANG35,3336% 0.28
ALTIN2.035,35% 0,14
BITCOIN1.613.080-0.818
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Esnafın yılbaşı hazırlıkları başladı

Mardin’de yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı hazırlıkları tüm hızıyla sürürken, esnaflar ise umudunu yılbaşı satışlarına bağladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Esnafın yılbaşı hazırlıkları başladı

Yaklaşan yeni yıl öncesi mağazaların vitrinleri yavaş yavaş renklenmeye başlarken, en çok hediye alışverişinin yapıldığı yılbaşı öncesi çarşıdaki mağazalar yeni ürün ve seçeneklerle yılbaşı hazırlıklarını sürdürüyor. Yılbaşı ışıklı süslemeler, oyuncaklar, aile oyunları ve giyim satışlarının patlama yaptığı yılbaşında vitrinlerini donatmayı düşünen esnaflar, yeni yıl öncesi artmasını bekledikleri satışlardan umutlu olduklarını dile getirdiler. 2014 yılının son haftasında satışların artacağını düşünen esnaflar “Yılbaşı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Son güne kadar devam edecek olan satışlardan umutluyuz. 2014 yılının son haftasında satışlarımız oldukça artıyor. Artan satışlar, yeni yıla girerken rahat bir nefes aldırıyor” dediler.
MESOB Başkanı Doğan Gazan konuyla ilgili olarak şöyle konuştu “Mardin’de yaklaşan yılbaşı dönemi piyasaları hareketlendirdi. Yılbaşına sayılı günler kala birçok esnafımız özel indirimler, kampanyalar ve hediyeler hazırladı. Bunun yanı sıra yılbaşı için bankalar indirimli kredi sağlıyor, turizm şirketleri turlar düzenliyor, alışveriş merkezleri özel dekorasyonlarıyla misafirlerini karşılıyor ve sürpriz hediyeler sunuyor. Bu gibi günler piyasamızı hareketlendiyor. Şimdiden tüm esnaf sanatkarımızın ve Mardin Halkının 2015 yılını tebrik eder, işlerinde bol ve hayırlı kazançlar dilerim” diye konuştu.