DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Gençlerden Şiddet ve Provakasyona Karşı Kitap

Mardinde çoğunluğu Üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup, son zamanlarda artan şiddete ve provakasyonlara dur demek için kitap okudu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gençlerden Şiddet ve Provakasyona Karşı Kitap

Gençler ayrıca, gençler arasındaki kitap okuma seviyesinin çıtasını yükseltmek ve gençleri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla kitap okudu.
Mardin Karayolları Parkında toplanan gruba STK Temsilcileri ve vatandaşlar da destek verdi.
Gençler parkta iki saate yakın kitap okuduktan sonra bir basın açıklaması yaparak dağıldı.
Mardin Sivil Toplum Kuruluşu Platformu Başkanı Mustafa Aydın, “Buradaki bu manzarayı gençlerin kendi geleceklerine sahip çıkmalarını, kendilerinin bu yaşta daha çok kitap ile ilim ile, irfan ile, hikmet ile, bilgi ile buluşmaları gerektiği, sokaktaki vandalizme sokaktaki provakasyonlara alet olmaya hayır demeleri için kendilerine destek olmaya geldik. Başta Üniversite öğrencilerimiz olmak üzere gençlerimizin kitap ile daha çok haşir neşir olmaları, daha çok kendilerini yetiştirmeleri, olayların nesnesi değil öznesi olabilmeleri, geleceklerine sahip çıkabilmeleri için buradadırlar. Bizde kendilerine destek için buradayız”.
Üniversite Öğrencisi Musap Baran, “Şimdi amaç bildiğimiz gibi Ayeti Kerimede belirtildiği gibi hiç bilenler ile bilmeyenlerin bir olmayacağını ve insanın insan sıfatını en iyi eğitim ile okumak ile kazanacağı için ve bu etkinliğe bizimde okumakla olsun şahsi bir katkı olmak hasebi ile burda bulunduk. Tabi İnsanların beraber okumasında birbirini etkilemesinde ve birbiri ile beraber okumasında tabiki birlikten kuvvet doğar anlayışıyla güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Böyle etkinliklerin özellikle okumak ve eğitim ile ilgili etkinliklerin devamı bizim için daha iyi olacak kanaatindeyim”.
Üniversite Öğrencisi Ferda Ocakanoğlu, “Bugün gençler ile birlikte kitap okumak için toplandık. Eylemimiz kitap okumayan gençlere bir tepki niteliğindeki bir eylemdi. Ve amacımız da okuyan ve öğrencilerle gençlerle birlikte olabilmekti çünkü hepimizin bildiği gibi okuyanla okumayan hiçbir zaman bir değildir ve olmayacaktırda. Bizim amacımız okuyan gençliği oluşturmak ve etrafımızda toplayarak güzel eylemlerde bulunabilmek”.