DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘İnsanlar zamanlarından daha çok hayatlarına önem vermeli’

Mardin’de Güvenli Trafik Hareketi Bilinçlendirme toplantısı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘İnsanlar zamanlarından daha çok hayatlarına önem vermeli’

Mardin’de 2. defa yapılan Trafik Güvenliği Bilinçlendirme Toplantısı Vali Mustafa Taşkesen, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama Destek Daire Başkanı Yunus Avcı, Vali Yardımcıları Ali Güldoğan ve Bahattin Çelik, Artuklu Kaymakamı Soner Karataşoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Murat Tosun, İl Jandarma Komutan Vekili Hüseyin Arslan, Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak, Doğuş Gurubu Stratejik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Koray Bebekoğlu, Trafik Araştırma Merkezi Müdürü Dr.Fatih Vursavaş, İntercity Akademiden Ahmet Özgün ve davetliler katıldı.
Doğuş Otomotiv gurubu olarak projeyi sonuna kadar desteklediklerini belirten Bebekoğlu “Trafik Güvenliği konusunda yürütülen çalışmalara 2013 yılı itibarı ile aktif bir şekilde dahil olduk.
Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü kapsamında birçok kurum ile birlikte farklı görüşmeler ve çalışmalar yürüttük. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yürütülen, bizim de Trafik Hayattır ile bir parçası olduğumuz ‘Güvenli Trafik’ projesi kapsamında Mardin’de ilkokul öğretmenlerine eğitimler verdik. İlkokullarda hayat bilgisi dersi ‘Trafik’ ünitesine destek materyal olarak hazırlanan “Hayatı Öğreniyorum” eğitimlerinde trafik konusunun çocuklara nasıl anlatılması gerektiğini vurguladık” dedi.
Trafik Araştırma Merkezi Müdürü Dr.Fatih Vursavaş tarafından yapılan sunumun ardından, İnsanların zamanlarından daha çok hayatlarına önem vermeleri gerektiğini belirten Vali Mustafa Taşkesen “Avrupa’nın üçte biri kadar araç sayımız var ve buna rağmen bu kadar trafik kazası meydana geliyor. Dolayısıyla bu çekilmez ve tahammül edilmez bir aşamaya gelmiş durumda. Bir memlekette bence trafik konusunun sürekli gündemde tutması lazım. Sadece bizim gündemde tutmamızla da olmaz, sivil toplum kuruluşlarının da bu işin içinde olması gerekli. Okullarda bu konu ile ilgili ciddi eğitimler verilmesi ve çocuklar vasıtasıyla ebebeynlerin trafik konusunda bilinçlendirilmesini sağlayabiliriz” dedi.
28 yıldır araç kullandığını ve yılda ortalama 30.000 km yol yaptığını belirten televizyon programlarından da tanınan İntercity Akademi’den Defansif Sürüş Eğitmeni Ahmet Özgün 28 yıldır hiç kaza yapmadığını belirterek edindiği tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.