DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin’e Modern Kur’an Kursu 

Bölgemizin en modern Yatılı Erkek Kur’an Kursu hayırsever halkımızın destekleriyle Mardin’de yükseliyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’e Modern Kur’an Kursu 

Mardin 13 Mart Mahallesinde ikiz kentin hemen yanı başında 135 kişilik yatılı erkek Kur’an kursu inşaatında üçüncü kat çalışmalarına başlandı..
Hayırsever bir vatandaşın katkılarıyla başlayan ve yine onun adını taşıyacak olan Kur’an kursu inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Müftü Yardımcısı İsmail Ünal inşaat şirketinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Yapımı Ocak 2014 tarihinde başlayan, İki blok şeklinde 6 katlı tasarlanan, Kur’an kursunda, ayrıca idari bina ve lojmanda yer alacak. En yeni ve en teknik malzemeler kullanılarak yapılan Kur’an kursu bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Kur’an Kursunda Kur’an öğretimi dışında Arapça ve dini ilimlerin de öğretileceği belirtilirken, Mardin’de hafız yetiştirme konusundaki eksiklik de giderilecek.
İnşaatın tamamlanması için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini belirten İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, hayırsever vatandaşlara yaptıkları yardımlar için de teşekkür etti.
Müftü Coşkun; “uzun bir süreden beri Mardin’in ihtiyacı olan öyle bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyorduk. Çalışmalarımızın sonunda böyle güzel bir yeri Mardin’e kazandırmaktan mutlu olacağız. Ben hayırsever Mardin halkından bu kursun tamamlanması için destek bekliyorum. Burada yetişecek hafızların, okunacak Kur’an-ı Kerimlerin tahsil edilecek ilimlerin sevabına ortak olmak isteyenlere “bir tuğla sende koy” diyor ve onları bu güzel ve hayırlı işte yanımızda görmek istiyoruz. Öldükten sonra kesintisiz devam edecek bu sevaba katılmak isteyen kardeşlerimiz Müftülüğümüze gelerek, Türkiye Diyanet Vakfı makbuzu karşılığında bağışta bulunabilirler.” dedi.