DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardinspor sil baştan

Bölgesel Amatör Lig ‘te (BAL) mücadele eden ve zaman zaman maddi imkansızlıklar ile gündeme gelen Mardinspor yeni gelen hoca ve futbolcularla deyim yerinde ise sil baştan yaparak gelecek sezona şimdiden yatırım yapıyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardinspor sil baştan

İkinci Devrenin hemen başında Teknik Direktör Hasan Atalay ve Yardımcı Teknik adam Şevket Özkanca ile anlaşan Mardinspor Kulübü gelecek sezonunun Şampiyon Takımını kurmak için transferde hız kesmiyor.
Üst liglerden birçok yıldız Futbolcuya imza attıran Mardinspor yönetimi En son Beşiktaş’ın Alt yapısında oynayan Ntep Diego Matta’yı Renklerine bağlamayı başardı.

Diego Motta’ın Öz Geçmişi
Diego Motta, 1994 Kamerun Doğumlu olup Futbola Kamerun’un Calon Sports takımında başladı, 17 yaşındayken Kamerun’da Yılın Futbolcu Seçildi. 17 Yaşında Kamerun Milli Takım Forması Giyen Diego Yüksek performansıyla, Arsenal, Everton, Malaga, İnter, Atletico Madrid Gibi Takımların Radarına Girdi. 18 Yaşında Malaga’ya İmza Atan Diego Malaga’nın B takımında 27 Maçta 18 gol attı. Daha sonra Malaga A takımına yükseldi ve 8 maçta 3 gol attı. Diego Motta Sezon başı Beşiktaş’a geldi ve anteramanlar’a çıkmaya başladı. Şimdi de Mardin spor formasını terletecek olan Motta, Gazetemizin Muhabiri Vehap Erdoğan’ın takip ettiği son antrenmana renk kattı.

Kulüp Yöneticileri ve Futbolcuların Açıklamaları:
-Mardinspor Kulüp Başkanı Mehmet Dağ: “Biz Geçen sezon şampiyon olduk. Bayburt spor ile Malatya’da oynanan final maçında talihsiz bir şekilde elenerek ligimizde devam etmek durumunda kaldık. Mardin spor bu ligi hak etmeyen bir ekip. İl olarak Büyükşehir olmamız hasebiyle bu takımın üst liglerde mücadele etmesi gerekiyor. Ama ne yazık ki İl protokolü bize yeteri kadar destek vermiyor. Kulüp olarak yerel ve ulusal basında birkaç defa gündeme geldik. Bu durumlar hiç tasnif etmediğimiz şeyler bu sıkıntılar ile nereye kadar devam ederiz bilemiyorum. Bu şehrin önde gelen adamları Şehrin takımına sahip çıkmalıdır diye düşünüyorum. Biz bu imkanlar dahilinde bile takımı en iyi şekilde idare ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz”.
-Mardinspor Kulübü Basın sözcüsü Celal Yel: “Kulübün durumu çok iyi değil sizlerde biliyorsunuz. Biz Kulüp olarak Vali Bey’den ve Belediye Başkanlarımızdan memnunuz. Bize destek olmalarını bekliyoruz sadece maddi değil manevi de destek versinler bizimle beraber olsunlar öyle yada böyle bu takımı çıkartacağız. Bu kulübün mazisi başarılarla dolu. Herkes elini taşın altına koyarsa eski güzel günlerine döner diye düşünüyorum”.
-Mardinspor Teknik Direktörü Hasan Atalay: “Her ne kadar maddi sıkıntılar olsa bile biz bunu takıma yansıtmamak zorundayız. Gidişat olarak bir 10 güne daha ihtiyacımız var bu süreye kadar istenilen seviyeye geleceğiz. Eksikliklerimiz var onları şu aşamada tamamlıyoruz. Yeni transferler var Allah nasip ederse tam değilse bile Cizre Maçında transferler konusunda bitirmiş sayılacağız. Bizim şuanda bir iddiamız yok Yerli ve yabancı transferler var. İddiamız gelecek sezon ile ilgili İskelet kadroyu oluşturuyoruz şu anda, gelecek sezona kesinlikle şampiyonluk parolası ile başlayacağız. Önümüzdeki sezon kesinlikle şampiyonluğun en büyük adayı Mardinspor’dur. Bu Hafta sonu ligin dişli ekiplerinden olan Cizre spor ile deplasmanda karşılaşacağız. Bu Maç için özel hazırlanıyoruz ve antrenmanlarımızı düzenli olarak yapıyoruz. Cizre spor ve Mardinspor’u kardeş takım olarak görüyoruz. Gerçekten iyi bir kadroya sahipler iyi olan kazansın diyorum”.
-Mardinspor’un yardımcı Teknik Adamı Şevket Özkanca: “Evet Mardin spor Yeni bir takım ile başladık. Gelen giden futbolcular oldu. Bu Takım için dezavantaj değil bilhassa avantajlı bir durum haline geldi. Çok yeni ve genç bir takıma sahibiz bu takım oturduğu taktirde şampiyonluğun en büyük favorisidir. Biz şampiyon takımın şampiyon kadrosunu kurmak ile kalmayıp Kulübün alt yapısını da düzenli hale getireceğiz. Alt yapı çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Bunun için yepyeni pırıl pırıl genç oyuncuları takımın alt yapısına kazandıracağız. Tecrübemiz Kalitemiz ortada bu takımın çok iyi yerlere geleceğine yürekten inanıyorum”.
-Mardinspor Takım Kaptanı Hamdi Algü: “Kulüpte Geçen sezondan sadece iki arkadaş kaldık. Yeni arkadaşlar katıldı aramıza Her zaman söylediğim gibi maddi açıdan zor durumdayız. Ama bu Takımın Kaptanı olarak hem kendim hem de takım arkadaşlarımla beraber biraz fedakarlık yapıp güzel günler göreceğiz inşallah”.
-Mardinspor futbolcusu Mehmet Vahit çiftçi: “Geçen sezon Elimden geldiğince Mardinspor formasını terletmeye çalıştım Oynadığım Takımlar arasında Mardin önemli bir yere sahip Mardin Spor kulübü her şeyin en iyisini en iyisini hak ediyor. Güzel ve başarılı günler yakındır beraber kenetlendik ve herşeyin üstesinden geleceğiz”.
-Mardinspor futbolcusu Uğur özbay: “Ben Mardinspor Kulübüne Afyondan geldim Diyarbakır’ lıyım Bu hafta sonu Cizrespor ile deplasmanda karşılaşacağız oradan güzel bir skor ile dönmeyi umuyorum. Yeni bir takıma sahibiz. Gelecek sezona Şampiyon parolası ile başlıyoruz. İnşallah her şey iyi olur”.
-Mardinspor futbolcusu Fesih Oluç: “İstanbul’dan geldim. İnşallah bu sene Mardin’de güzel şeyler Yapacağız. Gelecek sezonun çalışmalarına da şimdiden başladık. Cizrespor maçını kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz”.

Vehap Erdoğan

mardinspor (1)mardinspor (2)mardinspor (4)mardinspor (3)