DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Öğrencilerden Müftüye ziyaret

Mardin İl Müftüsünü öğrenciler makamında ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öğrencilerden Müftüye ziyaret

Said Nursi İmam Hatip Lisesi öğrencileri Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’u Makamında ziyaret ederek bazı isteklerini ilettiler. Öğrencilerin isteklerini yerine getiren İl Müftüsü ayrıca çeşitli kitaplar hediye etti.
Kendisine yapılan bu ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Coşkun, Diyanet İşleri Başkanlığının Her yıl farklı bir tema ile kutladığını Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki konusu “Cami ve Gençlik” olarak belirlendiğini hatırlatarak yıl boyunca gençlerle ilgili çeşitli etkinliklerin hazırlandığını söyledi.
Coşkun Ayrıca şunları ifade etti; “Günümüzde camiler, gençlerin ışıltılı gözlerinden ve kararlı adımlarından neden yoksundur? Popüler kültürün de etkisiyle haz ve hız tutkunu hâline gelen ve sosyal medyanın neredeyse esir aldığı gençleri camilerle buluşturmak nasıl mümkün olabilir? Bu soruları hepimizin kendisine sormaya ihtiyacı var. Bugün İslam toplumlarının, gençleri cami ile İslam’ın doğru bilgisi ve rahmet iklimiyle tanıştırmaya, gençlerin algı dünyalarına uygun bir dil ve söylem geliştirmeye ihtiyacı var. Onların ruh ve düşünce dünyası ile iletişim kurmaya, camiyi gençlerin her yönüyle rahat etttikleri, neşe ile isteyerek ve arzu ederek geldikleri birer mekânlar hâline getirme zarureti var. Onlara, tıpkı genç sa habi Abdullah b. Ömer (r.a.)’in, camileri kendi evi telakki etmesi gibi, kendilerini huzurlu hissettikleri ortamlar hâline getirmek durumundayız.”
Ziyarette öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunan İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun Öğrencilere Peygamber efendimizin hayatını anlatan bir kitap, Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli eserlerden oluşan bir kitap seti hediye etti.